štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Stanovisko Združenia slovenskej inteligencie k osočovaniu MUDr. Jána Lakotu, CSc. pracovníkmi...

Stanovisko Združenia slovenskej inteligencie k osočovaniu MUDr. Jána Lakotu, CSc. pracovníkmi BMC SAV

23. 7. 2021 Združenie slovenskej inteligencie

Združenie slovenskej inteligencie protestuje proti účelovým vyjadreniam, zavádzaniu a klamstvám zo strany signatárov stanoviska Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied na margo vyjadrení nášho člena, MUDr. Jána Lakotu, CSc.

Signatári stanoviska BMC SAV S. Pastoreková, J. Kopáček a B. Klempa neváhajú zneužívať meno Slovenskej akadémie vied a zapájať ju do propagandy experimentálneho výskumu na ľuďoch v rozpore s Norimberským kódexom. Odmietaním nepohodlných argumentov, zamlčiavaním  neodškriepiteľných faktov a ignorovaním najnovších poznatkov vedcov vrátane laureátov Nobelovej ceny sa stávajú len krátkodobým lacným nástrojom súčasného kovidbyra.

Vyzývame všetkých kriticky zmýšľajúcich spoluobčanov, ktorí odmietajú jednostrannú propagandu bez odbornej diskusie, aby vyjadrili podporu otvorenému dialógu.  V tomto štádiu, keď je účelovo zastavený akýkoľvek dialóg medzi vedcami rôznych názorových platforiem sa signatári stanoviska BMC SAV zapojili do kampane na umlčanie odlišných názorov.

Dôrazne žiadame o nastolenie korektného verejného dialógu medzi odborníkmi a zastavenie zasahovania a manipulácie zo strany politikov a ich prisluhovačov, ktorí sledujú zištné ciele.

Zásadne odmietame účelové vyjadrenia vedcov, ktorí sú ovplyvňovaní osobným prospechom z vyvolanej situácie.

Vyjadrujeme plnú podporu MUDr. Jánovi Lakotovi, CSc. a ďakujeme za jeho statočnosť a obetavosť v boji o pravdu, informovanosť a proti jednostrannej propagande za očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

- Podporte nás -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň