streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodCOVID-19Svetlo na konci tunela a mládežnícka propaganda

Svetlo na konci tunela a mládežnícka propaganda

V poslednom našom článku Akceptácia vakcín je ďalšou prekážkou sme písali o tom, že WHO si predsavzala robiť propagandu vakcinácii cez lídrov komunít (politikov, poslancov…), cez „dôveryhodné“ osobnosti (herci, moderátori, zabávači…) a zaočkovaním samotných zdravotníckych pracovníkov poukazovať na to, že vakcinácia je bezpečná a zároveň prospešná.

Jedným z dôkazov splnených prianí WHO je rozhovor s prof. MUDr. Jozefom Glasom CSc., lekárom a bioetikom (zaslúžil by si zlatú medailu od WHO) v TV LUX 2.12.2020, kde prirovnáva vynájdenie vakcín proti COVID-19 k svetlu na konci tunela, alebo k narodeniu Ježiša Krista.

Ďalej sa p. profesor Jozef Glasa v TV Lux vyjadril: „Neslobodno čakať s očkovaním….čakanie je ťažký hriech.“

Alebo:

„Nejasnosti vo verejnom priestore či má ísť o dobrovoľné, alebo povinné očkovanie,  ja osobne považujem za neslýchané a veľmi hlúpe. Ja si myslím, že by to malo byť povinné.“

Pán profesor Jozef Glasa, ale zabudol polemizovať a dávať do protikladu „za“ a „proti“ vakcinácii proti COVID-19, zabudol uvádzať základné fakty o účinnosti, bezpečnosti vakcín…

Zachádza až za čiaru, za ktorú si nedovolia zájsť ani predstavitelia vlády Slovenskej republiky, ba ani sami predstavitelia svetovej zdravotníckej organizácie WHO, ktorí sa vyjadrili, že povinné očkovanie je nesprávnou cestou.

Dôvod jednoznačného „presvedčenia“ dôležitosti povinného očkovania prof. Jozefa Glasu by sme mohli hľadať napríklad v spojitosti s financovaním jeho mimovládnej organizácie Ústavu medicínskej etiky a bioetiky n. f. farmaceutickými firmami, ktorým „vždy išlo“ len o zdravie pacienta a nie o zisky….keďže sú po zbrojárskom priemysle druhým najsilnejším odvetvím…

Zdroj obrázka : SZU


V súvislosti s propagandou vakcinácie bola 14. decembra zahájená „nová priekopnícka globálna mobilizácia mládeže“

Kľúčovými vlastnosťami tejto novej mobilizácie sú financovanie komunitných programov, zapojenie mládeže do riešení zameraných na konferenciu COVID-19 a zvolanie globálneho samitu mládeže.

Iniciatívu zahájila aliancia najväčších svetových mládežníckych hnutí a organizácií spolu so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a Nadáciou OSN.

Súčasťou globálnej mobilizácie mládeže bude zvolanie globálneho samitu mládeže v apríli 2021 a fond vo výške 5 miliónov USD na podporu miestnych a národných mládežníckych organizácií, vrátane grantov pre riešenia vedené mládežou a akceleračného programu na zintenzívnenie úsilia v oblasti reakcie.

Globálna mobilizácia mladých ľudí, podporovaná Fondom reakcie na solidaritu COVID-19 pre WHO a založená Nadáciou OSN, predstavuje strategické partnerstvo s WHO a jej novo založenou Radou mládeže.

Na podporu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a partnerov v ich globálnej reakcii na COVID-19 pomohla Nadácia OSN založiť Fond solidarity COVID-19, ktorý získal viac ako 238 miliónov dolárov na záchranu práce na celom svete, ktorej sa má zabrániť, detegovať a reagovať na COVID-19. 

Dary podporujú prácu WHO vrátane spolupráce s partnermi pri sledovaní a porozumení šírenia vírusu; zabezpečiť, aby pacienti dostali potrebnú starostlivosť a aby frontoví pracovníci dostali základné zásoby a informácie; a urýchliť výskum a vývoj vakcín a liečby pre všetkých, ktorí ich potrebujú.

Niektoré dary tiež podporujú ďalších partnerov fondu UNICEF, Svetový potravinový program, utečeneckú agentúru OSN (UNHCR), Agentúru OSN pre pomoc a prácu pre utečencov z Palestíny na Blízkom východe (UNRWA) a alianciu pre vývoj vakcín CEPI.

Nám už len ostáva dúfať, že Fond reakcie na solidaritu COVID-19 bude v čo najväčšej miere využitý efektívne a jeho zdroje skutočne pomôžu ľudom, ktorí to najviac potrebujú a nebude použitý na nezmyselnú propagandu a ďalšie šírenie strachu.

16. 12. 2020 Branislav Čech

Zdroje:

http://www.tvlux.sk/archiv/play/24479

http://www.bioetika.sk/domov

https://www.who.int/news/item/14-12-2020-world-s-largest-youth-organizations-and-who-launch-global-mobilization-to-respond-to-disruptive-impacts-of-covid-19-on-young-people

1 KOMENTÁR

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň