nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNa zamyslenieTrestné stíhanie za pravdu – návrat do stredoveku resp. do 50 -...

Trestné stíhanie za pravdu – návrat do stredoveku resp. do 50 – tych rokov bolševických súdnych excesov.

Špeciálna prokuratúra začala trestné stíhanie za pravdu. Týka sa to listu Doc. Dudáša, DrSc. šéfovi múzea holokaustu v Seredi. Internetové rádio Infovojna zverejnilo svedectvo slovenského židovského lekára MUDr. G. Hoffmanna, ktorý bol v pracovnom tábore v Seredi počas prvej Slovenskej republiky a podal svedectvo o pomeroch v tábore. Riaditeľ Korčok žiadal Infovojnu o odstránenie zverejneného svedectva s dovetkom, že nie je pravdivý.

            Doc. Dudáš, DrSc. po preštudovaní relevantných materiálov hlavne kritických a objektivizujúcich židovských  autorov, napísal krátky exkurz do tejto problematiky, ktorý ako otvorený list poslal riaditeľovi Korčokovi a do Infovojny, ktorá ho zverejnila. V reakcii Korčok bezargumentačne odsúdil tento exkurz a vyhrážal sa, že ho pošle do židovskej obce v Bratislave a inde. Na Dudášovu následnú reakciu – polemiku už nereagoval. Uvedený list je prezentovaný na Infovojne.

            Dňa 28.5. 2020 o 6:50 ráno 10 – členné komando príslušníkov NAKA na čele s vyšetrovateľom mjr. Ivanyim urobilo prepad rodinného domu Doc. Jána Dudáša, DrSc. v Rozhanovciach, okres Košice – okolie. Na základe príkazu na domovú prehliadku, vydaného sudcom R. Púchovským na žiadosť prokurátora špeciálnej prokuratúry T. Honza. V odôvodnení príkazu na domovú prehliadku je uvedený text článku „List Doc. Dudáša šéfovi múzea holokaustu v Seredi“ a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci „zločinu výroby extrémistického materiálu“, „zločinu rozširovania extrémistického materiálu“ a „prečinu popierania a schvaľovania holokaustu“.

            Po päťhodinovej prehliadke – snoreniu domu s nafotením celého domu mu zabavili počítač a niektoré listiny ako výsledok výskumu. Potom nasledovala trojhodinová prehliadka – snorenie v jeho kancelárii na Technickej Univerzite v Košiciach, kde mu tiež zabavili počítač.

            „Účelom vykonania domovej prehliadky bolo získanie priameho dôkazu, ktorý následne v ďalšom konaní môže byť využitý ako priamy dôkaz páchateľa predmetného skutku“.

            Vzhľadom na to, že uvedený list ako výsledok štúdia kritických najmä židovských autorov o pracovných táboroch židov na Slovensku, objektívne informácie o ktorých sú stále tabu v oficiálnej historiografii a mainstreamovom priestore, v uvedenom liste je objektivizujúci prístup. Preto trestné stíhanie je stíhaním proti pravde, ako už bolo mnohokrát v histórii napr. Galileo Galilei a Giordano Bruno (popravený v roku  1600). Ide o inkvizičný proces, na ktorý je zneužitá brachiálna politika a moc – zákonodárna, výkonná a súdna, najmä po kodifikácii trestného poriadku, v ktorom po vzore Orwellovho románu “1984” zaviedla do trestného poriadku “ideozločin” prezentovaný ako “extrémizmus”.

            Ide o analógiu a návrat do stredoveku, kedy vyčíňala kresťanská inkvizícia – v podstate obviňovala nevinných ľudí ako kacírov (extrémistov). Prinútila ich mučením k nepravdivému priznaniu, ich zavraždeniu upálením na základe vynúteného priznania a skonfiškovania ich majetku v prospech cirkvi. Ako vtedy, tak aj teraz sú činní udavači, ktorí namiesto diskusie a polemiky pri absencii faktov iniciujú brachiálnu moc, čím sa spreneverujú nielen vedeckej zásade, čo predstavuje odbornú zvrhlosť a udavačstvo reprezentuje humánnu zvrhlosť. Obdobne ideologicky v rámci jedného názoru predpojatý posudok historika M. Szaboa neslúži na odhaľovanie pravdivých informácií, ale ich potláčanie a zatajovanie, čo je v rozpore nielen s vedeckým princípom “DE OMNIBUS DUBITANDUM”, ale aj v rozpore s vedeckým poznávaním. Označovať hľadanie pravdy za extrémizmus je v rozpore so zdravým rozumom. Skutočným extrémizmom, ba superextrémizmom je zneužívanie zákonodárnej, výkonnej a súdnej moci na boj proti pravde. Zdá sa, že určité spoločenstvo chce byť “štátom v štáte” ako uviedol nemenovaný kritický vzdelanec.

Doc. Ján Dudáš, DrSc.

Rozhanovce

1.6. 2020

- Podporte nás -

3 KOMENTÁRE

  1. Janko je obdivuhodný vlastenec a jeden z najplodnejších autorov pravdivých výpovedí o židoboľševických praktikách. Keď som ho dopoludnia počul telefonovať na fiat aletrnatíve, tak som vedel, že honcovanie slovenských buditeľov naberá otáčky….

  2. „Ide o analógiu a návrat do stredoveku, kedy vyčíňala kresťanská inkvizícia – v podstate obviňovala nevinných ľudí ako kacírov (extrémistov). Prinútila ich mučením k nepravdivému priznaniu, ich zavraždeniu upálením na základe vynúteného priznania a skonfiškovania ich majetku v prospech cirkvi.“

    Pán Dudáš, tak to nebolo. Pri všetkej úcte k vám, máte medzery v znalostiach o Stredoveku. Ste ovplyvnený propagandou ideológií takzvaného pokroku.
    Prajem vám štastie vo vašom spore s modernými pekelníkmi.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň