streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodPetícieZa slovenské slobodné a zvrchované Slovensko (Zvíťazia EGÁ či SPOLOČNÝ ZÁUJEM?!)

Za slovenské slobodné a zvrchované Slovensko (Zvíťazia EGÁ či SPOLOČNÝ ZÁUJEM?!)

O kľúčovom význame osobností pre národ a dejiny žiadny vzdelaný a rozumný človek nepochybuje. Je to nesporný fakt.

Skutočná osobnosť sa však – na rozdiel napríklad od dobrodruhov a hazardérov – vyznačuje vysokou nielen osobnou, ale aj spoločenskou zodpovednosťou a tým sa stáva vzorom či dokonca uznávanou autoritou pre spoločnosť, ktorej je súčasťou. Spravidla Poliak pre Poliakov, Maďar pre Maďarov, Slovák pre Slovákov…atď.        

Vždy však ide výhradne o ľudí, ktorí svojou dlhoročnou činnosťou na prospech svojho národa dokázali a potvrdili, že JEHO, teda národný osud vždy nadraďujú v stupnici hodnôt nad svoje osobné záujmy. VŽDY! A za akúkoľvek – autoritou zaplatenú! – cenu. Neraz aj cenu vlastného života…

Čo preexponované, vysoko nad spoločný záujem národa nadradené EGO – aj napriek svojej osobnej genialite – dokáže napáchať, to jasne dokazujú mnohé a mnohé príklady z ľudských dejín.

Alexandrovými výbojmi vyčerpané  Macedónsko dnes zápasí o holé prežitie, pozostatok Svätoplukovho kráľovstva je dnes najmenším subjektom v stredoeurópskom geopolitickom priestore, po Napoleonských dobrodružstvách Francúzsko neustále klesá z piedestálu veľmoci…

Je najvyšší, možno aj posledný čas sa konečne poučiť – aj z konania iných – a neopakovať chyby, ktoré nás už neraz stáli takmer národnú existenciu. Áno -neraz! 1000 rokov neslobody nech je pre nás mementom! Aj dnes je situácia až priveľmi podobná. A nielen v našom štáte. Takto ohrozený  subjekt už nesmie robiť chyby, lebo tým môže zničiť všetko úsilie aj hodnoty vytvorené všetkými generáciami svojich predkov.

Prehrať aj v poradí piate voľby po sebe (!)  s tými, čo slobodu, rovnoprávnosť, zvrchovanosť a štátnu samostatnosť Slovákom nepriali – a mnohí z nich si tieto hodnoty nevážia ani dnes – by tou osudovou prehrou určite bolo!

My sme však dnes v situácii, ktorá nám umožňuje uplatniť – zatiaľ ešte stále slobodne – naše právo žiť podľa vlastných predstáv, potrieb a životných záujmov. Čo nám s tými najlepšími úmyslami úprimne a múdro radí naša národná skúsenosť?

V prvom rade: NEROZDEĽUJTE SA, SPOLUPRACUJTE, POMÁHAJTE SI NAVZÁJOM  A VŠETKO OSOBNÉ PODRIAĎTE ZÁUJMOM NÁRODA A ŠTÁTU!

Čím menšie subjekty, tým viac záujmov, tým viac sporov, tým nižšia akcieschopnosť a slabšia bojaschopnosť a úderná sila. A práve SILA je, vždy bola a vždy bude – základným argumentom politiky!

Ďalšia skúsenosť tvrdí, že „Na všetko treba najmenej dvoch“. Sú však veci a javy, ktoré vyžadujú  doslova všetkých. Bezpodmienečne všetkých! Zvlášť v prípade subjektov, ktorých je dohromady „PÄŤ a POL“, čo  je práve náš prípad… .

Príkladom a vzorom národnej spolupráce Slovákov je vytvorenie si vlastnej autentickej slovenskej kultúry a národného jazyka, skvostu medzi jazykmi  národov sveta – SLOVENČINY. Aj obnovenie slovenskej štátnej samostatnosti a zvrchovanosti. To sú nesporné  dôkazy o tom, že keď sme spojili tvorivé sily, vždy sme dosiahli významný úspech.

V súčasnosti sú ďalšou výzvou na celonárodnú spoluprácu – spoluprácu národných síl slovenskej spoločnosti – VOĽBY  DO  NR SR  2020 !

JE TO VÝZVA PRE VŠETKÝCH SLOVÁKOV, KTORÍ SA NEODNÁRODNILI, NEZAPREDALI CUDZÍM ZÁUJMOM,NEZRADILI SVOJ NÁROD A ŠTÁT A TÝCH JE URČITE VYSOKO PREVAŽNÁ – A VERME, ŽE AJ AKTÍVNA A ROZHODUJÚCA  – VÄČŠINA!

AK SA VŠETCI – AKO NÁRODNÉ SILY SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI  ZJEDNOTENÉ  SPOLOČNÝM NÁRODNOŠTÁTNYM ZÁUJMOM A POD SPOLOČNÝM HESLOM  – SPOJÍME, ZVÍŤAZÍME!  MUSÍME ZACHRÁNIŤ, ČO SME SI V PRIEBEHU DEJÍN VYBOJOVALI! A  NAŠE SPOLOČNÉ HESLO NECH ZNIE:

ZA  SLOVENSKÉ  SLOBODNÉ  A  ZVRCHOVANÉ  SLOVENSKO!

Viliam Hornáček Bratislava 4. augusta 2019

Iniciatíva „Za slovenské slobodné a zvrchované Slovensko!“

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň