nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img

2. 2. 2022, Bratislava – Celonárodné zhromaždenie – Slovensko, bráň si svoju slobodu a suverenitu!

30. 1. 2022 Združenie slovenskej inteligencie

Celonárodné a celodenné zhromaždenie 2. februára za odmietnutie tzv. obrannej vojenskej dohody medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými naberá na obrátkach. Každým dňom sa pridávajú občianske organizácie, predstavitelia samospráv a osobnosti z rôznych odborných oblastí a zástupcovia mladej generácie k spolupráci a na podporu protestu za slobodu a suverenitu Slovenskej republiky. V rámci protestu odznie aj Modlitba za mierové Slovensko.

Organizačný výbor celonárodného zhromaždenia vyzval aj najvyššie cirkevné a kultúrne inštitúcie, aby podporili svojím vystúpením nesúhlas s hroziacim rizikom zatiahnutia Slovenska do vojny súperiacich veľmocí. Sme presvedčení, že jednoznačné protivojnové stanovisko najpočetnejších cirkví v našej vlasti by ich autoritu v našej sekularizovanej až odkresťančenej spoločnosti iba upevnilo. Zároveň veríme, že do celonárodného úsilia o zachovanie suverenity Slovenska zasiahne aj Spolok spisovateľov Slovenska, najstaršia organizácia spisovateľov ako „svedomia národa“ – a tiež najstaršia národná kultúrna ustanovizeň Matica slovenská ako „matka slovenského národa“.

Protest proti strate suverenity SR sa začne pred prezidentským palácom 2. 2., na Hromnice, dopoludnia, kedy budú môcť obyvatelia podpisovať rôzne petície za odmietnutie amerických vojenských základní na Slovensku. K dispozícii budú letáky a plagáty. V popoludňajších hodinách vystúpia významné osobnosti a odborné autority s hlavnými prejavmi.  

V Národnej rade SR sa začne rokovanie 1. februára, do programu bude pravdepodobne zaradená aj tzv. obranná dohoda. Slovenský národ, zahraničie, ale aj slovenské a svetové dejiny budú sledovať postoje, rozhodnutie a historické hlasovanie poslancov NR SR o zachovaní štátnej zvrchovanosti SR alebo o odovzdaní časti slovenského územia pod cudziu zvrchovanosť, o slobodnom a mierovom alebo agresívnom a vojnovom Slovensku.

Celonárodné zhromaždenie za odmietnutie tzv. dohody o obrannej spolupráci medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými sa bude konať ako prejav demokratického a v Ústave SR zakotveného práva na obranu slobody slovenského národa, zvrchovanosti územia nášho štátu a mieru pod heslom – Slovensko, bráň si svoju slobodu a suverenitu! Protest organizujú občianske organizácie Združenie slovenskej inteligencie, Aliancia národných síl Slovenska, Spoločnosť slovenskej inteligencie KORENE, Stála konferencia slovenskej inteligencie Slovakia plus, Národný snem jednoty Slovenska, Slovenskí katolíci, Slavica, Za obrodu národa, Občiansky generálny štrajk a ďalšie združenia. Na zhromaždení vystúpia odborné autority, experti, osobnosti a predstavitelia v oblasti bezpečnostnej a obrannej politiky, ústavného práva, medzinárodných vzťahov, cirkvi, obcí, kultúry a ďalších osobností národného politického života.

Očakávame spoluprácu národných síl! Vyzývame politické strany uprednostňujúce slovenské  národnoštátne záujmy pred cudzími, aby to na zhromaždení symbolickým gestom vyjadrili a vyslali signál vzájomnej spolupráce. Sme presvedčení, že len spoločné úsilie všetkých národných síl môže priniesť požadovaný cieľ – ubránenie si národnej slobody ako práva zvrchovane rozhodovať o vlastnom osude. Spoločne sme slovenskú štátnosť obnovili, spoločne ju musíme aj brániť.

                     Stojíme pred tvárou slovenských dejín a nemáme právo váhať ani zlyhať!

Slováci, organizácie a inštitúcie, prihláste sa k spolupráci, podpore a pomôžte pri organizovaní celonárodného zhromaždenia! Ide o náš ľudsky dôstojný národný život a perspektívnu budúcnosť!

                                            SLOVÁCI, BRÁŇME SI SLOBODU!

P. S.

O ďalších prípravách zhromaždenia a konkrétnej hodine a mieste konania vás budeme informovať priebežne tak, ako ich budú organizátori schvaľovať.

Info:

infobox1@zsi-korene.sk

www.zsi-korene.sk

aliancianarodnychsilsk@gmail.com

- Podporte nas -
SÚVISIACE ČLÁNKY

2 KOMENTÁRE

  1. Zabráňme tomuto paktu, ktorý každý z rozmýšľajúcich ľudí bezpodmienečne odmieta. Nechceme podporovať vojnových štváčov USA a nechceme, aby naše deti žili v neustálom ohrození života. Tento nanútený diktát a bezprecentná vlastizrada predstaviteľov moci v našej vlasti čo najrozhodnejšie , bezodkladne a definitívne odmietame a zradcov, ktorí hrajú s našou republikou vabank varujeme: Kto kradmou rukou siahne na našu slobodu, je pre nás nepriateľ a zločinec.
    Ctíme si hodnoty najvyššie – mier, pokoj, slobodu a spolunažívanie s o všetkými národmi. Niet na zemi človeka, čo by si želal a podporoval týchto hazardérov a vojnových štváčov, vlastizradné elity, a nenažratých zločinných boháčov.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)