nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

Do vlastných radov!

Páni intelektuáli a celá slovenská inteligencia!

Ak sme podľahli propagande tzv. liberalizmu a ilúzii, že keď sme už všetko pomenovali, napísali, zverejnili, tak „SA“ aj všetko zmení a na dobré obráti, potom je najvyšší čas z toho vytriezvieť!

Koľko ľudí číta naše múdrosti či dozvie sa naše dobre mienené rady? Aký vplyv to naše teoretické predvádzanie sa a pechorenie sa – v presile zámerne neprehľadného mediálneho smogu – má na spoločenstvo, ktorého sme súčasťou? Pritom sme iba jedna z mnohých jeho súčastí!

Ak by nám všetkým – tí najmenej spoločensky uznávaní aj oceňovaní či skôr podceňovaní – nedopestovali a nedochovali poživeň, tak sa ani tými najmúdrejšími pravdami popísanými papiermi neuživíme a vymrieme do posledného. Za ich „chlieb náš každodenný“ sa im odvďačme našou konkrétnou pomocou pri riešení spoločných problémov prežitia. Vystúpme z „ticha pracovne“ a vstúpme do skutočného života!

Alebo tsunami bezuzdnej tzv. liberalistickej propagandy egoistického  individualizmu už pohltilo aj bývalé „svedomie národa“ a presvedčilo jeho – zrejme tiež už iba bývalý – zdravý sedliacky rozum, že ONA, INTELIGENCIA je  stredom sveta ak nie celého vesmíru?!

Len celistvý a vnútorne integrovaný organizmus je schopný prežiť a byť úspešný. Žiadna osamotená súčasť to nedokáže, lebo nemôže nahradiť komplexnosť a životaschopnosť celku. To v normálnom zdravom organizme chápe a akceptuje aj najmenšia jeho bunka. Nieto ešte mozog ako najvyššie organizovaná hmota! Ak je aj slovenská inteligencia skutočným a nie iba virtuálnym „mozgom slovenskej spoločnosti“, je najvyšší čas, aby si to s plnou vážnosťou uvedomila  a podľa toho aj konala. Áno, najmä konala a konala výhradne na prospech celku slovenského národa, ktorý to nielen naliehavo potrebuje, ale to od svojej inteligencie aj právom vyžaduje. Od všetkých, ktorí slovenský národ tvoria a hlásia sa nielen k nemu, ale aj ku svojim prirodzeným povinnostiam. Od všetkých do jedného. Aj od géniov! Od tých najmä…

Viliam Hornáček

- Podporte nás -

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň