nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img

Kto povie konečne pravdu?

Jednou z čŕt dnešného politického režimu je skutočnosť, že neumožňuje otvorene diskutovať o vážnych otázkach súčasnosti i minulosti. Spoločnosť i jednotlivcov ovládla tzv. politická korektnosť, obavy, strach, ba úplne sa vytráca aj pojem pravdy ako takej.

Médiá, vrátane verejnoprávnej RTVS, ktorá by mala byť vlajkovou loďou polemík a odborných diskusií pre rôzne spektrá odbornej i laickej verejnosti, sa v posledných rokoch zmenili na hlásne trúby globalistickej propagandy. Redaktori RTVS priam súperia s redaktormi liberálno-bulvárnych médií o to, kto dokáže viac napľuť na slovenskú históriu, vysmiať sa z našich tradícií, preklínať našu rodnú vlasť.

Ba čo viac, máme tu vybudovaný policajno-prokurátorský aparát na stíhanie nositeľov nepohodlných názorov, čím sa naša spoločnosť vracia do totalitného režimu.

Aj väčšina kandidátov na úrad prezidenta SR – ktorých máme tento rok hojne – si dávajú veľký pozor, aby si nepohnevali ľudí, ale najmä predstaviteľov všemocných médií – manipulátorov s verejnou mienkou. Preto spravidla pri tzv. nepríjemných historických otázkach odpovedajú tak, ako si to všemocné médiá (a za nimi stojace sily) vyžadujú, alebo svoj názor prezentujú veľmi opatrne.

Veľmi príjemným osviežením doterajšej nudnej a fádnej prezidentskej kampane sú však slová predsedu SHO Róberta Šveca, ktoré odzneli v TV TA 3 v pondelok 4. marca 2024.

https://www.ta3.com/relacia/927841/prezidentske-volby-2024-kandidati-r-svec

V mene Združenia slovenskej inteligencie mu chceme poďakovať za slová, ktoré tu vyslovil. Nielen preto, že odprezentované názory sú aj nám veľmi blízke. Ale aj za odvahu vysloviť menšinový, ale objektívny a pragmatický postoj, ktorý by podľa nás mal zdieľať každý roduverný Slovák a vlastenec.

Vysoko hodnotíme záver jeho vystúpenia, kde podal nebojácne a pravdivé svedectvo o našom prvom slovenskom prezidentovi Dr. Tisovi.

Takisto oceňujeme, že počas relácie použil aj historicky správny výraz „obnovenie slovenskej štátnosti“ (v roku 1993). Ostáva nám dúfať, že jeho odvážne slová budú inšpiráciou pre ostatných, či už starších alebo mladších, hľadajúcich pravdu. A možno budú aj podnetom k odbornej diskusii a objektívnemu štúdiu obdobia našej prvej modernej štátnosti – od vzniku ktorej čoskoro uplynie okrúhlych 85 rokov…

- Podporte nas -
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)