streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodRodina, výchova, vzdelávaniePodnet na preskúmanie skutočností nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť zo strany Slovenskej...

Podnet na preskúmanie skutočností nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť zo strany Slovenskej akadémie vied k porušeniu Čl. 41 Ústavy Slovenskej republiky a § 211 Trestného zákona Slovenskej republiky

Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV vydal prednedávnom pracovný zošit pre stredoškolákov s názvom Partnerská a sexuálna výchova, ktorý je prístupný priamo na webe SAV tu:

https://uvsk.sav.sk/wp-content/uploads/uploaded/documents/publications/human-communication-studies/Partnerska-a-sexualna-vychova.pdf

Pracovný zošit je podľa SAV „súborom návrhov edukačných postupov, prostriedkov a aktivít, ktoré majú za cieľ sprístupniť žiakom medzi pätnástym až devätnástym rokom života výchovu k partnerstvu a sexualite. Je oporou pre pedagógov a facilitátorov stredoškolského výchovno-vzdelávacieho procesu v predmete etická výchova. Pracovný zošit bol vytvorený s cieľom pokryť vzdelávacie štandardy ŠVP týkajúce sa partnerstva a sexuality. Vychádza z moderných odborných prístupov a snaží sa sprostredkovať ich žiakom kreatívne, podnetne a prakticky uplatniteľne.“

Domnievame sa, že odporúčaním používania tohto pracovného zošita v školách SAV porušila Čl. 41 Ústavy SR, konkrétne s ods. (1)

Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých,

a ods. (4)

Starostlivosť o deti a ich výchova je právom rodičov; deti majú právo na rodičovskú výchovu a starostlivosť. Práva rodičov možno obmedziť a maloleté deti možno od rodičov odlúčiť proti vôli rodičov len rozhodnutím súdu na základe zákona.

Takisto je podľa nášho názoru porušený § 211 Trestného zákona – Ohrozovanie mravnej výchovy mládeže

(1) Kto vydá, čo aj z nedbanlivosti, osobu mladšiu ako osemnásť rokov nebezpečenstvu spustnutia tým, že

a) zvádza ju k záhaľčivému alebo nemravnému životu,

b) umožní jej viesť záhaľčivý alebo nemravný život,

c) umožní jej dopúšťať sa konaní, ktoré sú podľa tohto zákona trestnými činmi,

d) umožní jej dopúšťať sa konaní, ktoré sú podľa osobitných zákonov priestupkami.

(3) Odňatím slobody na šesť mesiacov až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) závažnejším spôsobom konania, alebo

b) z osobitného motívu.

Máme podozrenie, že nabádaním na používanie tohto zošita SAV porušuje platnú legislatívu v SR. Tvári sa, že chce deti vzdelávať, no v skutočnosti im chce vsugerovávať nezdravé predstavy o identite muža a ženy, sexualite, manželstve a rodine. Podľa nášho názoru je to len ďalšie presadzovanie rôznych sexuálnych deviácií, ktoré sa autori publikácie snažia postaviť na úroveň prirodzeného pohlavného vzťahu muža a ženy a na úroveň zdravej fungujúcej rodiny.

Predpokladáme, že ide o pretláčanie nevedeckej a antihumánnej LGBT ideológie neplnoletým žiakom, ktorá podnecuje k nevhodnému a nemravnému sexuálnemu správaniu. Školy, pedagógovia, ale ani štátne orgány nemajú právo týmto spôsobom zasahovať do výchovy detí a pretláčať im zvrátené ideológie. Téma intimity a sexuality detí je výhradne v kompetencii ich rodičov.

Žiadame Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, aby dôkladne preskúmala tento podnet a písomne nás informovala o priebehu šetrenia a vyvodenia účinných opatrení písomne na hore uvedenú adresu.

1 KOMENTÁR

  1. Keby boli Maďari na juhu Slovenska zdraví národovci, to by som ich len obdivoval. Oni však žijú v ,, sebaklamoch“ a chcú vlastniť, čo im nepatrí ani podľa práva ani podľa histórie.
    Faktom zostáva, že nám je súdené tu žiť. Treba nám mať múdrych štátnikov – a to nemáme.
    Vo voľbách si musíme voliť takých. Treba vzdelávať voličov! A ak to skrze naše necnosti nedokážeme, nemáme nárok…Žiaľ, smer určujú elity. A ovečky idú za svojím bačom. Tu i tam.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň