nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

Vianočné a novoročné posolstvo Združenia slovenskej inteligencie

Vážení členovia a priaznivci našich združení, milí Slováci!

Prajeme vám, všetkým Vianoce plné lásky, pokoja a osobitne v túto dobu – potešenie z prítomnosti blízkych ľudí.

Vianočné sviatky sú kresťanským sviatkom narodenia Ježiša Krista, ale aj slovanským sviatkom zimného slnovratu a slávenie boha Koľadu či Kračúna, sú sviatkom rodinnej lásky, sú vzácnou príležitosťou nielen k obnoveniu vzájomnej ľúbosti a citov spolupatričnosti rodiny, ale v neposlednom rade i k utvrdeniu viery a nádeje v lepšiu národnú a štátnu budúcnosť.

Uvedomujeme si, že súčasná situácia nie je lichotivá, ale napriek tomu veríme, že má svoj zmysel. Rozumní ľudia precitnú, začnú sa viac zaujímať o svoje zdravie, svoje práva a začnú si uvedomovať svoju vlastnú zodpovednosť  zapájaním sa do verejného života a pri odovzdávaní kompetencií svojím zástupcom. Je na každom z nás, ako túto situáciu uchopí a ako si uvedomí poučenia pre budúcnosť.

Napriek nepríjemnostiam sa nenechajme pripraviť o životne dôležité duševné povznesenie, ktoré nám vianočné sviatky prinášajú, a ktoré každý človek tak veľmi potrebuje.

 

Do nového roka vám želáme, aby ste vo svojom pevnom odhodlaní neklesali ani pod ťarchou ťažkých dní, a aby sa celospoločenská situácia na všetkých úrovniach upokojila.

Nenásytní držitelia bohatstva idú napriek všetkým obetiam bezvýhradne za ďalším sústreďovaním moci do svojich rúk. Slovenská republika je postupne rozkrádaná a rozkladaná. Svedomie nám prikazuje, aby sme sa postavili na obranu nášho národa a vlasti. Vieme, že tento boj neprináša jednotlivcom osobný zisk, ale vyžaduje obetu a prináša ťažkosti.

Sme presvedčení, že väčšina Slovákov vo svojom vnútri prekypuje láskou a dobrom, no časť sa nechala pomýliť všadeprítomnou propagandou nadnárodných korporácií a cudzích záujmov, ktorým žiaľ, ani zďaleka nejde o nás, Slovákov, ale len o územie Slovenska so všetkým bohatstvom. Preto každému, kto sa akokoľvek zapája do činnosti na prospech nášho slovenského národa a štátu patrí veľká vďaka.

Činorodou odhodlanosťou sa postavme a hľaďme do budúcnosti. Vychovávajme svoje pokolenia k láske k národu a spolupatričnosti, pracujme svedomito, presne a s radosťou aspoň v našich povolaniach.

Dôsledne realizujme svoje myšlienky v životných prejavoch každého druhu. Nenechajme sa zmanipulovať, ale informácie preverujme, uvažujme a vyhodnocujme sami. Nespoliehajme sa na to, že dnešnú nemilú situáciu vyrieši niekto iný, ale skúsme sa zapájať do verejného života, kto ako môžeme. Táto činnosť nie je len vecou zdravého rozumu a zodpovednosti, ale aj vecou cti. Šírme medzi sebou porozumenie, slovenskú vzájomnosť a vytvárajme spolu slobodné a zodpovedné ľudské osobnosti. Dôverujme si, vytrvajme vo svojom odhodlaní, stojme pevne a sebaisto a nedajme sa zastrašiť.

 

21.12.2020     Združenie slovenskej inteligencie

- Podporte nas -
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)