nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

Zhodnotenie prezidentských volieb. Pravidelná relácia Národná identita v Slobodnom vysielači.

V prezidentských voľbách sa jasne a tak intenzívne hralo maďarskou kartou, ako už dávno nie. Priehľadné, okaté a pokrytecké predvolebné handrkovanie sa o nejakú alebo akúkoľvek menšinu je prinajmenšom nedôstojné, úslužné a politicky lacné a nevyspelé. Pán Pellegrini ako víťaz prezidentských volieb by vyhral aj bez politickej podpory menšinovej maďarskej strany Aliancia. Nepomohla mu vyhrať voľby, lebo nemá za sebou reálnu silnú voličskú základňu. Aspoň nie rozhodujúcu. Preto nie je nijako zaviazaný menšinovým politikom ani osobám hlásiacim sa k maďarskej menšine, je ale zaviazaný minimálne všetkým občanom – voličom Slovenska bez rozdielu národnosti, ktorí ho volili. Možno by mohol opätovať politické vyhlásenie smerom k nejakým politickým stranám, ktoré ho podporili veľkohubými vyhláseniami z vypočítavosti. Voliči menšinových maďarských strán už zďaleka nie sú takí disciplinovaní účasťou a jednotou ako predtým. Čoraz viac im vyhovujú slovenské politické strany. Prečo asi?

Budúci prezident Peter Pellegrini nemôže splniť všetky sľuby, ktoré dal aj národným a konzervatívnym voličom a zároveň aj osobám patriacim k maďarskej menšine. To je nereálne, lebo jedno vylučuje druhé. Takže, pre koho sa rozhodne?

- Podporte nas -
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)