nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNezaradenéVianočné prianie 2022. Všetkým ľuďom dobrej vôle.

Vianočné prianie 2022. Všetkým ľuďom dobrej vôle.

Prichádzajúce sviatočné dni sú zavŕšením obdobia Adventu – príchodu novej dimenzie vznešenosti bytia na tento svet, sprítomnenej v Ježišovi Kristovi. Vianoce nás pozývajú zastaviť sa v zhone, či v pracovnom kolotoči, ísť do väčšej hĺbky, k ceste viac byť ako mať, k štedrosti v láske.

Myslíme v tomto čase zvlášť na ruský aj ukrajinský národ, na obete a trpiacich vo vynútenej vojne, odohrávajúcej sa za našimi hranicami. Prosíme o zmierenie a pokoj pre obe strany, o zodpovednosť a zdravý rozum pre tých, ktorí živia vojnu a vojnovú propagandu. Myslíme aj na najprenasledovanejšiu skupinu vo svete – na kresťanov, nech rastie ich viera v utrpení, ktoré prežívajú.

Čakajú nás v budúcnosti ťažké skúšky. Nepodľahnime pokušeniu k hnevu, strachu, strate odvahy, či k uzavretosti. Obráťme svoje myšlienky k horizontu nádeje a viery. Svetlo sa nenechá pohltiť tmou, tma nemá nad ním moc. Majme pred očami pravú podstatu týchto Vianoc. To nech nás privedie k prameňu nových vnútorných síl k pozdvihnutiu seba aj nášho národa.

 

Vianočné prianie je stiahnuteľné tu.

Použitý grafický motív: akademický maliar Ladislav Záborský: Svetlo zhora

- Podporte nás -

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň