štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodKto smeVznik nového občianskeho združenia ako pokračovateľa ideí SSI KORENE a SKSI Slovakia...

Vznik nového občianskeho združenia ako pokračovateľa ideí SSI KORENE a SKSI Slovakia plus

Dňa 23. novembra 2019 sa – na symbolickom mieste slovenských a slovanských dejín – v Devíne konal ojedinelý spoločenský akt, odovzdanie generačnej štafety mladšej generácii „zo živých do živých rúk“. Odovzdanie sa uskutočnilo v rámci konferencie v réžii Spoločnosti slovenskej inteligencie KORENE pod názvom Budúcnosť pre slovenské Slovensko, program a priority nastupujúcej generácie slovenskej inteligencie.

Predseda združení SSI KORENE, SKSI Slovakia plus a Slobodnej rady slovenského národa – obnovenej SNR akad. mal. Viliam Hornáček svojím pokračovateľom slávnostne odovzdal zoznam hlavnej celospoločenskej tridsaťročnej činnosti KOREŇOV a poprial im „aby to, čo im s tými najlepšími úmyslami a najúprimnejšími prianiami do života odovzdávame, tvorivo obohatili svojim generačným prínosom na trvalý prospech celého slovenského národa“. Zároveň  prisľúbil pomoc a ponúkol svoje znalosti a skúsenosti v ďalšej činnosti.

Odovzdávanie generačnej štafety – odovzdáva akad. mal. Viliam Hornáček do rúk Mgr. Romana Michelka a Mgr. Margaréty Vyšnej

Po odznení jednotlivých príspevkov konferencie zástupkyňa generácie pokračovateľov Margaréta Vyšná predstavila spoločný návrh pokračovateľov – Generačný program 2020.

Viac informácií o konferencii a kompletné znenie návrhu Generačného programu 2020 nájdete tu:

Článok: https://www.zsi.sk/nastupujuca-generacia-slovenskej-inteligencie-vyhlasila-svoj-generacny-program-2020/

Galéria: https://www.zsi.sk/konferencia-23-11-2019-devin/

Audiozáznam: https://www.zsi.sk/buducnost-pre-slovenske-slovensko-program-a-priority-nastupujucej-generacie-slovenskej-inteligencie-audiozaznam-konferencie-v-devine-23-11-2019/


Roman Michelko a Margaréta Vyšná sa už viac rokov podieľali na činnosti SSI KORENE a SKSI Slovakia plus, preto symbolická generačná štafeta bola odovzdaná práve do ich rúk.

Dňa 30. 6. 2020 v sídle SSI KORENE v Bratislave predložili p. Hornáčkovi zástupcovia pokračovateľov – Branislav Čech, Martin Lacko, Igor Serváček a Margaréta Vyšná návrh na založenie nového právneho subjektu, s čím súhlasil.

Nové občianske združenie – Združenie slovenskej inteligencie (ZSI) bolo zaregistrované 11. 12. 2020 ako samostatný právny subjekt na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. Členovia prípravného výboru – B. Čech, M. Lacko, I. Serváček, M. Vyšná sa dohodli, že dočasným predsedom združenia až do zvolania valného zhromaždenia ZSI a novej voľby predsedníctva bude Branislav Čech.

Na valnom zhromaždení Združenia slovenskej inteligencie konanom dňa 26. novembra 2021 v Novej Lehote boli zvolení členovia predsedníctva: Branislav Čech, Ľudovít Gunčaga, Martin Lacko, Igor Serváček a Margaréta Vyšná. Predsedníctvo následne spomedzi seba zvolilo predsedu – Branislava Čecha a podpredsedníčku – Margarétu Vyšnú. Členovia predsedníctva, predseda a podpredsedníčka boli zvolení na obdobie 3 rokov.

Združenie slovenskej inteligencie vystupuje ako samostatný právny subjekt s vlastnou organizačnou štruktúrou a členskou základňou a je priamym pokračovateľom činnosti SSI KORENE a SKSI Slovakia plus, ktoré sa rozhodlo vykonávať svoju činnosť na trvalý prospech slovenského národa.


Kto sa môže stať členom Združenia slovenskej inteligencie

Združenie slovenskej inteligencie (ZSI) je interdisciplinárne združenie, ktoré združuje vlastencov, uvedomujúcich si zodpovednosť a povinnosť inteligencie plniť úlohy v zvrchovanej a demokratickej Slovenskej republike. Hlavným cieľom združenia je aktívne sa podieľať na formovaní národného charakteru slovenskej spoločnosti, zameriavať sa na aktuálne celospoločenské problematiky a iniciatívne pracovať na ich riešeniach. ZSI prechováva a pestuje úctu k slovenskej štátnosti a jej tvorcom, vyvíja úsilie na ochranu integrity a územnej celistvosti Slovenskej republiky a na spájanie národných síl.

Členom Združenia slovenskej inteligencie sa môže stať každý občan starší než 18 rokov, ktorý súhlasí s jeho programovými cieľmi, je ochotný svojimi odbornými vedomosťami a schopnosťami prispieť k riešeniu celospoločenských problémov v Slovenskej republike a je k nemu lojálny.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň