nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNa zamyslenieOtvorený list TASR

Otvorený list TASR

Vážená redakcia, dávam Vám na známosť, že Slovenská republika sa stala v roku 2020 európskym unikátom. Keďže hľadanie a šírenie pravdy je úlohou nielen vedcov, ale aj médií, žiadam Vás o uverejnenie pripojených informácií.

S pozdravom

Doc. Ján Dudáš, DrSc.

Technická univerzita

Košice

UNIKÁT SLOVENSKA V 21. STOROČÍ

Slovenská republika sa v 21. storočí stala unikátom v Európe tým, že súdna a výkonná moc SR začala v roku 2019 útok na slobodu vedeckého výskumu. Tým zaradila spiatočku v civilizačnom vývoji a dostala sa na úroveň totalitnej súdnej a výkonnej moci ku koncu 16. storočia,  ktorá odsúdila vedca Gailea Galileiho a Giordana Bruna, ktorého dokonca  súdna a výkonná moc odsúdili na smrť upálením za vedecké objavy a vedecké argumentácie.  Galilei pomocou nového prístroja ďalekohľadu urobil významné pozorovanie v astronómii a ako prvý vedec urobil objav vedeckého zdôvodňovania, ktorý bol jeden z najdôležitejších  výdobytkov v histórii ľudského myslenia. Jeho objav nás učí, že „intuitívne závery založené na bezprostrednom pozorovaní nie sú vždy dôveryhodné a niekedy vedú ku falošným záverom a že treba zničiť – rozbúrať tento intuitívny pohľad a nahradiť ho novým – vedeckým“, teda argumentáciou na základe overiteľných faktov (A. Einstein, L. Infeld, The Evolution of Physics, 2007, s. 6-9).

O tom, že súčasná Slovenská republika – jej súdna a výkonná moc sa dostala na úroveň totalitného 16. storočia, svedčí prepad komanda „politickej zložky“ NAKA vedca  intelektuála  doc. Jána Dudáš, DrSc. v jeho rodinnom dome v Rozhanovciach, okres Košice okolie, ako aj na jeho pracovisku na Technickej univerzite v Košiciach, zabavenie počítačov doma a na pracovisku ak aj niekoľkých listín ako výsledok vedeckého bádania. Desaťčlenné komando, ktoré viedol vyšetrovateľ mj. JUDr. Ivanyi, urobilo domovú prehliadku na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie JUDr. Púchovského, ktorý príkaz na domovú prehliadku vydal na pokyn prokurátora špeciálnej prokuratúry JUDr. T. Honza.

Svedectvo o policajnom prepade je popísané v priloženom svedectve pod názvom NAKA.  Docent Dudáš ako reakciu na súdnu a policajnú perzekúciu reagoval spísaním Protestu proti útokom súdnej a výkonnej moci  proti slobode  vedeckého bádania, ktoré je v prílohe.

Proti útoku súdnej a výkonnej moci proti nielen vedeckému bádaniu ale aj proti porušovaniu ústavy Slovenskej republiky ako aj základných dokumentov garantujúcich slobodu vydali protest aj slovenské proslovenské organizácie slovenskej inteligencie – Kongres slovenskej inteligencie ako aj Korene, ktoré Vám prikladám.

Keďže úlohou nielen vedy ale aj médií je informovať pravdivo, žiadam vás ako občan a vedec o zverejnenie  uvedených faktov.

S pozdravom

Doc. Ján Dudáš, DrSc.

Technická univerzita

Košice

16.6.2020

Prílohy:

NAKA – popis prepadu komandom NAKA

Protest doc. Dudáša

Protest Kongresu slovenskej inteligencie voči potláčaniu slobody slova a zneužívaniu brachiálnej moci

Protest združení slovenskej inteligencie Korene: Otvorený list – Bráňme si slobodu a zastavme návrat k totalite!

- Podporte nás -

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň