utorok, 23 apríla, 2024
spot_img
ÚvodOtvorené listyPodnet na členov vlády za Ohrozenie mieru podľa § 417 zákona č....

Podnet na členov vlády za Ohrozenie mieru podľa § 417 zákona č. 300/2005 Z. z. a Účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu podľa § 419a zákona č. 300/2005 Z. z.

Združenie slovenskej inteligencie, 2. 3. 2022

Vec:     Podnet na preskúmanie skutočností nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť zo strany členov vlády Slovenskej republiky k trestnému činu Ohrozenia mieru podľa § 417 zákona č. 300/2005 Z. z. a k trestnému činu Účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu podľa § 419a zákona č. 300/2005 Z. z.

Dňa 26. 2. 2022 predložil minister obrany Jaroslav Naď vláde Slovenskej republiky Návrh na vydanie súhlasu vlády Slovenskej republiky s darovaním materiálu Ukrajine pod číslom 6169/2022, ktorá ho Uznesením č. 141/2022 schválila, – uložila podpredsedovi vlády a ministrovi financií uvoľniť finančné prostriedky na vojenský materiál v sume 2,6 mil. EUR do kapitoly Ministerstva obrany SR do 14. marca 2022, – uložila ministrovi obrany zabezpečiť darovanie vojenského materiálu Ukrajine bezodkladne, – uložila podpredsedovi vlády a ministrovi hospodárstva vyskladniť materiál na darovanie Ukrajine bezodkladne.

Dňa 27. 2. 2022 predložil minister obrany Jaroslav Naď vláde Slovenskej republiky Návrh na vydanie súhlasu vlády Slovenskej republiky s darovaním vojenského materiálu Ukrajine pod číslom 6176/2022, ktorá ho Uznesením č.143/2022 schválila a uložila ministrovi obrany zabezpečiť darovanie vojenského materiálu Ukrajine bezodkladne. Ministerstvo obrany Slovenskej republiky navrhuje Ukrajine darovať ďalší vojenský materiál v hodnote 4,41 mil. EUR.

Na nástenke Úradu vlády SR je zo dňa 26. 2. 2022 zverejnená tlačová správa:

Vláda: Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote 2,6 milióna eur

26.02.2022

Bratislava 26. februára (TASR) – Slovensko daruje Ukrajine vojenský materiál v hodnote 2,6 milióna eur. Schválila to v sobotu vláda.

O darovanie materiálu požiadala Ukrajina. Ministerstvo obrany SR preto navrhlo darovať vojenský materiál v hodnote 2,6 milióna eur a taktiež materiál vo vlastníctve Štátnych hmotných rezerv SR v hodnote 8,4 milióna eur.

Slovensko chce aj týmto spôsobom pomôcť Ukrajine, ktorá čelí vojenskému útoku zo strany Ruska.

https://www.vlada.gov.sk//vlada-slovensko-daruje-ukrajine-vojensky-material-v-hodnote-26-miliona-eur/

Na facebookovej stránke Ministerstva obrany SR je dňa 26. februára 2022 o 12:00 zverejnený príspevok:

Na nástenke Úradu vlády SR je zo dňa 27. 2. 2022 zverejnená tlačová správa:

Vláda: SR poskytne Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote 4,41 milióna eur

27.02.2022

Bratislava 27. februára (TASR) – Slovensko poskytne Ukrajine ďalší vojenský materiál v hodnote 4,41 milióna eur. Pomoc schválila vláda SR na svojom nedeľnom mimoriadnom rokovaní.

Ide o reakciu na sobotný (26. 2. 2022) večerný telefonát premiéra SR Eduarda Hegera (OĽANO) s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. „Spýtal som sa ho, ako vie Slovensko ešte pomôcť. Ukrajinským vojakom začína dochádzať munícia a preto som na nedeľu okamžite zvolal vládu, aby sme mohli čím skôr na žiadosť reagovať,“ vyhlásil ešte v sobotu predseda vlády.

Aj v sobotu schválila vláda SR pomoc Ukrajine vo forme vojenského materiálu takmer za 11 miliónov eur. Ide konkrétne o desať miliónov litrov nafty, 2,4 milióna litrov leteckého benzínu či 12.000 kusov 120-milimetrovej munície.

https://www.vlada.gov.sk//vlada-sr-poskytne-ukrajine-dalsi-vojensky-material-v-hodnote-441-miliona-eur/

Na facebookovej stránke Ministerstva obrany SR je dňa 27. februára 2022 o 14:18 zverejnený príspevok:

Na základe § 417 zákona č. 300/2005 Z. z. máme podozrenie, že schválením Uznesenia č. 141/2022 a Uznesenia č. 143/2022 vlády SR došlo k naplneniu skutkovej podstaty Ohrozenia mieru:

(1) Kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa potrestá páchateľ, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,

b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo

c) za krízovej situácie.

na základe § 419a zákona č. 300/2005 Z. z. máme podozrenie, že schválením Uznesenia č.141/2022 a Uznesenia č. 143/2022 vlády SR došlo k naplneniu skutkovej podstaty Účasti na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu:

(1) Kto sa počas vojny na území iného štátu aktívne podieľa na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až osem rokov.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto

a) verejne podnecuje na spáchanie trestného činu uvedeného v odseku 1,

b) požiada iného, aby spáchal alebo mal účasť na spáchaní činu uvedeného v odseku 1,

c) poskytuje alebo prijíma znalosti metód alebo techník na výrobu alebo použitie výbušnín, strelných zbraní alebo iných zbraní, škodlivých látok alebo iných nebezpečných látok alebo iných špeciálnych metód alebo techník určených k vedeniu boja na účely spáchania činu uvedeného v odseku 1, alebo

d) poskytne finančné alebo iné prostriedky, služby, súčinnosť alebo vytvorí iné podmienky na účely spáchania trestného činu uvedeného v odseku 1.

V porovnaní s našimi predstaviteľmi vlády, premiér Viktor Orbán a minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó vyjadrujú obavy a uvádzajú, že „ich vláda chce, aby bola krajina vylúčená z rusko-ukrajinského konfliktu.“, „V Maďarsku nedovolíme presun smrtiacich zbraní. Toto rozhodnutie je odôvodnené bezpečnosťou Maďarska a maďarských komunít Karpatskej komunity…“,

„Našou povinnosťou je chrániť Maďarsko a zabrániť tomu, aby sa naša krajina zapojila do tejto vojny. Pre toto neposielame vojakov do vojnovej zóny, neposielame zbrane a nedovolíme prepravovať smrtiace zbrane cez Maďarsko, lebo Maďarov nemôžeme ohroziť ani doma, ani v Karpatskom kraji. Nepremyslené vyjadrenia prítomnej ľavice predstavujú hrozbu pre Maďarov a len prilievajú olej do ohňa. Chceme mier a podporujeme len tie iniciatívy, ktoré pomôžu vytvoriť mier a udržať európsku jednotu.“…

Vyjadrujeme zhrozenie nad konaním členov vlády SR, keď nás svojim neuváženým konaním – vyzbrojovaním Ukrajiny vystavujú možnému vojenskému útoku zo strany Ruskej federácie. V tejto nešťastnej a nebezpečnej situácii nemôže nikto predpokladať (ani členovia vlády SR), ako situáciu vyhodnotí Ruská federácia.

 Navyše keď zo strany prezidenta Ruskej federácie zaznela táto výstraha: „Každému, kto by mal v úmysle zasahovať zvonku: ak sa tak rozhodnete, budete čeliť väčším následkom, akým ste kedy v minulosti čelili. „Všetky dôležité rozhodnutia už padli. Dúfam, že ma počujete,“ povedal ruský prezident.

https://www.trend.sk/spravy/putin-vypovedal-ukrajine-vojnu-zvysku-sveta-vyslal-mrazive-varovanie

Pripomíname, že Slovenská republika nie je zaviazaná vyzbrojovať Ukrajinu nijakou zmluvou a schválenie Uznesení č.141/2022 a č.143/2022 vlády SR chápeme ako hazardovanie s ľudskými životmi občanov Slovenska.

Na základe vyššie uvedených argumentov žiadame, aby OČTK v rozsahu svojej pôsobnosti vykonali dôsledné šetrenie v tejto veci a vyvodili účinné opatrenia čo najskôr.

Ďalej žiadame Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, aby nás o priebehu šetrenia a vyvodenia účinných opatrení písomne informovala na hore uvedenú adresu.

Uznesenie vyšetrovateľa tu:

https://www.zsi.sk/policajny-vysetrovatel-v-uzneseni-uviedol-ze-nie-je-mozne-ohrozit-mier-lebo-vojna-sa-uz-zacala/

- Podporte nás -

2 KOMENTÁRE

  1. Názor na vojnu na Ukrajine
    Napriek tomu, že mám deficit overených informácií o dianí vo svete, nie som geopolitik, ale jednoduchý bezmocný človek veriaci, že mi Boh dal aspoň kvapôčku rozumu chápať dianie sveta, si dovolím vyjadriť sa k súčasnému dianiu vo svete, pretože uprednostňujem úprimné myslenie, súcit, pravdu, spravodlivosť a harmóniu života. Taktiež sa pridŕžam Kristovho návodu žiť ako osoba milujúca život všetkých ľudí. Vopred vyhlasujem že som za diplomatické riešenie bez jediného výstrelu zbraní akéhokoľvek druhu, pri ktorom budú vypočuté všetky dotknuté strany a bude prijaté spravodlivé riešenie pre všetkých dotknutých tak, aby nebol ohrozený život alebo oprávnený nárok žiadneho človeka.
    Každá vojna je obrovské zlo spôsobujúce hlavne smrť nevinných jej príčina sú mocenské a materiálne záujmy politikov a oligarchov, ktorí v zmysle zákona štátu, ktorého sú na čele postavia za svoje záujmy do boja proti sebe nevinných bezmocných ľudí. To by sa malo zvrátiť. Na celom svete, v každom štáte by malo platiť, nik nemôže byť nútený do vojny, môže ísť iba dobrovoľne. Z medzinárodného hľadiska vojny sú z dôvodu porušovania desatora medzi štátmi. Oligarchom a politikom v bohatých štátoch nestačí , že koristia na domácich spoluobčanoch, ale potrebujú olupovať aj zahraničných cudzích občanov. Každý štát by mal v zmysle desatora budovať dobré vzťahy predovšetkým medzi svojimi občanmi, potom so svojimi susedmi a nakoniec aj s najvzdialenejšími štátmi sveta. Susedov, miesto do ktorého sa narodiť si človek nevyberá sám, je určené Bohom. Takmer každý žije najradšej v svojej domovine v svojom rodisku. Boh to podľa mňa vyberá dobre. Okrem desatora v Kristovi nám aj zjavil ako sa chovať k susedom, k blížnym. Snažím sa súdiť podľa Božích kritérií, lebo Boh vie čo je pre život človeka najlepšie. Miluj blížneho ako seba samého, dáva jasnú regulu na počínanie, na rešpektovanie potrieb a slobody susedov brať ohľad ako na svoje. To by malo platiť aj v medzištátnych vzťahoch. Neokrádať, nerozoštvávať, ani neobmedzovať, ani neosočovať susedné, ani vzdialené štáty. V tomto majú podľa môjho pohľadu najhoršiu vizitku veľmoci a po rozpustení Varšavskej zmluvy vyslovene USA. Na rozpustenie Varšavskej zmluvy mala byť adekvátna odpoveď rozpustenie severoatlantickej aliancie. Na stiahnutie ruských vojsk z územia európskych štátov mala byť odpoveď stiahnutie amerických vojsk z Európy. A vôbec čo majú americké vojská robiť v Európe na cudzom kontinente. Európa si nevie poradiť sama potrebuje opatrovníka. Akým právom nemôžu mať jadrové zbrane iné štáty okrem veľmocí. Akým právom si USA dovolili vymyslieť toto ako obvinenie na Irak a napadnúť ho pozabíjať množstvo obyvateľov a rozbiť tamojšie spoločenské vzťahy. Akým pravom si dovolili napadnúť Lýbiu z dôvodu obvinenia z terorizmu a dopustiť sa terorizmu, ktorý prevyšuje všetky teroristické počiny, z ktorých ju obviňovali. Akým právom si dovolili napadnúť Juhosláviu a rozdeliť ju keď v USA nik nemôže ani sa len pokúsiť o rozdelenie USA pod trestom smrti, nemám si to ako overiť ale som sa o takých trestoch aj dopočul. Akým právom si potom dovolí odsudzovať Rusko, ktoré sa snaží udržať historické partnerstvo s Ukrajinou, v ktorej si západ vybudoval cez tretí sektor svojich oligarchov a v záujme oligarchov nahúpal ľudí, že ide o ich vlasť pričom ide o záujmy ich oligarchov. Akým právom si USA budujú v niektorých štátoch výskumné ústavy na biologické zbrane do ktorých činnosti nemajú prístup domáci odborníci ako sa to hovorí aj o úniku vírusu v Uchane a údajne také boli aj na Ukrajine. Nechcem ani pol slova povedať proti americkému prostému ľudu. Tí sú mnohí chudáci žijúci na predmestiach v stanoch. Ale v USA vidím mocnosť nenásytných boháčov, ktorí pre svoje bohatstvo a moc sú schopní akéhokoľvek zločinu vo svete. Korona opatrenia sú toho príznakom. Vojna má zakryť a odpútať pozornosť od týchto zámerov bohatých. Boh chráň každého z nás postaviť sa za diabolské plány boháčov sveta. A o tie tu teraz ide. Poslúžme si i tým ako odstrašujúcim príkladom, aby sme si vážili život v láske, porozumení, skutočnej pohode a demokracii. Pridŕžajúc sa usmernení evanjelia v mojom živote sa snažím napomáhať životu blížnych a nevyhadzovať smietku z oka druhým ak ja mám v oku brvno. Keďže chudoba mi nedovolila vliezť do informačných kanálov masmédií a akonáhle som vyhodil brvno propagandy a strachu zo svojho oka je mi dovolené vidieť nádheru života v pravde, spravodlivosti a harmónii a rakovinu ľudského spoločenstva spôsobenú hromadením bohatstva a moci do niektorých štátov ba dokonca hŕstky jednotlivcov. Príčinou každej vojny sú bohatí a mocní presnejšie povedané najbohatší a najmocnejší ľudia na svete. Neváhajú zneužiť svoju moc a bohatstvo na zabíjanie nevinných pre udržanie si moci a majetku. Všetko sa to deje na základe klamstva, koreňom ktorého je uchopenie štátnej moci a jej sprivatizovanie spolu s právom na pravdu pre osobné záujmy mocných. Štáty sa vyvíjali prirodzene na spoločnú ochranu potrieb, koordináciu na zvyšovanie výkonnosti práce a službu členom- občanom štátu. Štát je dobrý ak slúži spravodlivo pre dôstojný život všetkých občanov. Vládcovia klamú, že tí čo idú do vojny idú za svoju vlasť za jej dobro, pritom sa jedná hlavne o záujmy mocných. Každý ozbrojený konflikt, každé zlo kde sa útočí na život človeka treba okamžite zastaviť. Treba sa vyhnúť akýmkoľvek násilnostiam a zlu vo svete, treba sa rozumom a skutkami vyjadrovať za lásku, pravdu spravodlivosť a všeobecné dobro života. Ako každý človek si beriem príklad zo svojho života, preto uvediem príklad EÚ a Slovenska. EÚ bolo založené pre hospodársku spoluprácu v Európe. To bola veľmi dobrá myšlienka a zlákala takmer všetky štáty Európy vrátane Ruska. No ako to ja vidím netrvalo dlho aj tento inštitút si bohatí a mocní sveta sprivatizovali. Začali klásť vstupné podmienky a po stránke hospodárskej to dopadlo tak, že čo je naše to je naše a čo je tvoje to je aj naše privatizovali strategické podniky pristupujúcich za podmienok nevýhodných pre pristupujúceho a to ešte nestačilo prerástlo to do apoštolátu až diktátu ideológie materializmu vrcholiacej nezmyselnou ideológiou kultúry smrti ako je umelý potrat, ideológia gender, pre človeka ničomná ochrana prírody a divej zveri, degradácia bezmocného občana na kybernetického robota ako otroka výpalníckych zákonov a bezvýhradného služobníka mocných likvidácia kresťanských základov rodinného života, budovanie fanatickej dôvery k západu a oživovanie odvekého predsudku nebezpečnosti Ruska. Podľa povahy a zacielenia odhadujem pôvod týchto prúdov z hniezda najmocnejších a najbohatších ľudí sveta. Ako dopadlo Slovensko? Podľa môjho názoru vzorove podľahlo. Ako príčinu vidím slepotu rozumu a vieru v mamonu – konzumizmus. Príliš mnoho ľudí túži po telesnom blahobyte, ale na ceste, ktorou ho dosiahnuť im nezáleží. Slepo veria sľubom. Pravda a spravodlivosť im je ukradnutá a to je jediná správna cesta. Tak žili a ma učili rodičia a priznám sa mám s tým dobrú osobnú skúsenosť. Napriek tomu, že žijem skromne a jednoducho Boh mi dáva obroskú radosť z toho, že nemám nič na úkor iných. A tak sa Slovensku striedajú vlády nahrávajúce úpadku hospodárstva i morálky a zaviazané službe mocných západu a podľa mňa vyzbrojené s mínusovým odborným a morálnym vybavením(mafiáni). Rovnako sa mi javí aj vláda EÚ v Bruseli. Tu si dovolím citovať z písma beda človeku, ktorý spolieha na človeka. Veľmi ľutujem, že som volil ako kresťana p. Dzurindu, ktorý ako sa ukázalo podľa mňa kresťanom nie je, lebo sa zachoval ako bábka v rukách západných politikov a tým zatiahol už aj nasledujúce vlády do nekalého počínania. Nešlo mu o spravodlivosť a čestnosť, ale o zbožňovanie západného štýlu materializmu. Tak podhodil náš štát do otroctva západných monopolov a mocnárov. Keby západní mocnári a monopoly boli čestní tak by to neurobili, aby nám doslova za babku pobrali naše strategické podniky zničili hospodárstvo a ešte spravili z nás dlžníkov im hoci opak je pravdou. Mám úplne vlastnú skúsenosť ako Dzurindova vláda bez jednania s vlastníkmi urbáru zrušila v Šaštíne dobrú vzájomne výhodnú spoluprácu medzi Slovenskou firmou Kerko a urbárom Šaštín. Poručila to nejakému magnátovi z Rakúska Lasemberkovi, ktorý prebral všetko vlastníctvo Kerka, nie však zazmluvnené záväzky Kerka, nás ako vlastníkov a ako prenajímateľov Kerku ignorovala, tiež sa s nami ani neráčil stretnúť, a v súčasnosti nám dlhuje na nájme podľa zmluvného podkladu s Kerkom okolo pol milióna eur, ktoré odmieta napriek našim výzvam zaplatiť. Takže ako vláda p.Dzurindu nás ako vlastníkov odignorovala, tak aj tento magnáč, poslal k nám iba svojich konateľov, ktorí nám prívetivo bez dôkazov vyčítali, že nedoprajeme zisku magnáčovi, že to by bolo preň likvidačné, že to si nemôže dovoliť, urobili takto z nás hlupákov, napriek tomu, že Kerko sa pri tých istých podmienkach veľkolepo rozvíjalo – postavilo za krátko novú administratívnu budovu, nakúpilo viac než 8ha podielov v urbáre, čím sa stalo najväčším podielnikom viacnásobne prevyšujúcim najväčších vtedajších podielnikov. Taktiež v rámci akéhosi programu Natura 2000 sa po r.2010 vytvorilo na pozemkoch urbáru Šaštín ochranné pásmo s takým stupňom ochrany, že sa musíme pozerať ako nám kvalitné dubové drevo hnije v lese a dôvodom sú údajne nejaké rastlinky a žaby európskeho významu čo padli nejakým ekológom p. profesorom do oka. Jediné čo sa p. Dzurindovi podarilo a aj našej poslednej terajšej vláde je hlboko sa pokoriť západným vládcom a magnáčom dať náš štát im do otroctva čiernej ekonomiky, ako nesvojprávnych úbožiakov. Takéto poškodenie a zúboženie vlastných občanov sotva nájde páru v Európe. Horúcim konkurentom sa javila Ukrajina. Výsledkom vládnutia vlád posledných dvoch desaťročí je hospodársky krach – nedostavané diaľnice, nedostavané elektrárne Mochovce, zdevastované poľnohospodárstvo a lesníctvo najmä devastujúcou ochranárskou politikou. Ak by západní vládcovia boli aspoň trochu čestní nedovolili by si takéto lúpežníctvo na chudobných štátoch, lebo prirodzené pre čestného človeka je pomáhať slabším. No to čo robia teraz západní vládcovia je bezbrehá lúpež chudobných a nielen materiálne, ale aj okrádanie o duševné dobro a blaho cestou ústretového natláčania zla gender ideológie rozvracania rodiny, umelých potratov, predstieraním páchania zla vo filmoch a hrách, znemožňovaním konania dobra, znemožňovaním kritiky zla, ohrozovaním slobody, zavádzaním úplnej závislosti každého bezmocného občana od štátu ba dokonca úplnej podriadenosti vládcom štátu, čo predstavuje hrozivé zotročenie občanov vláde. Ako sa prejavilo v poslednej dobe úchylných ľudí k diktatúre a tyranii je zjavne dosť a možno povedať, že ich bolo vždy dosť najmä medzi mocnými a bohatými a preto je potrebné vyzvať ľudí bez ohľadu na rasu a náboženstvo, inklinujúcich k čestnosti pravde, spravodlivosti, demokracii a všeobecnému dobru, aby sa nevzdali svojej aktivity, ale ako milosrdní samaritáni ju zintenzívnili vo viere, že im aj Boh pomôže dosiahnuť dobré ciele a naopak zlomyseľníkom klepne po prstoch. V tomto smere ma potešila aktivita združenia slovenskej inteligencie i ďalších a starostlivosť generálneho prokurátora Slovenska p. Žilinku o budúcnosť Slovenska v príspevku k obrannej zmluve medzi USA a SR s cielenom na vystúpenie k poslancom parlamentu. Je tam vyjadrený postoj z hľadiska triezveho rozumu a nie podľa mňa zaslepenej fanatickej dôvery k západu ako sa prejavuje u pani prezidentky, vlády SR a mnohých poslancov parlamentu SR. Tu aj ja ako občan SR rozhodne protestujem proti obranným systémom vnútri SR, tí čo ich tu chcú budovať nech si ich budujú pri svojom dome na území svojho štátu, pretože v tom vidím zlomyseľnoť, nakoľko zostrelené bomby a rakety budú tak padať na Slovensko a ak p. prezidentka a vláda sa necítia na Slovensku bezpečne nech si teda hľadajú bezpečie inde, ale ja ako občan si neželám vnútri Slovenska žiadne obranné systémy a ani som doteraz nezbadal žiadnu vojenskú hrozbu okrem tej čo ziniciovala vláda a p. prezidentka tou podľa mňa nešťastnou zmluvou. Taktiež si myslím, že roznecovať vojnu na Ukrajine dodávkami zbraní je podporovanie bratovražednej vojny je nedbanie o straty na životoch, tu by som poukázal na vzor Dubčeka, ktorý si cenil mierové riešenie a zasadzoval sa o diplomatické riešenie a tak si myslím, že aj tu je tá možnosť hľadať bratské vzájomne výhodné spolunažívanie Ukrajiny a Ruska je to územne nevyhnutné a pre budúcnosť oboch krajín nepostrádateľne dôležité, na životoch najviac záleží a preto jediná pomoc je diplomacia a humanitárna pomoc a varovať ich od budovania oligarchickej – mafiánskej spoločnosti ako je to u nás. Taktiež si myslím, ak by vedenie EÚ premýšľalo v záujme Európy ,tak by hľadalo cestu spolupráce s Ruskom a nie sankcií, pretože Rusko má široký priestor spolupráce aj smerom do Ázie, čo aj robí s Kóreou Japonskom a Čínou. Nakoniec mi vychádza, že na sankcie najviac doplatí Európa, stratou obchodných príležitostí. No ako sa hovorí kto komu jamu kope sám do nej padne. Politiku Európy vedú pyšní boháči, no keďže pýcha a bohatstvo robia z človeka slepca inak to nemôže ani dopadnúť. Uzdravenie z takéhoto úpadku môže priniesť pokora- priznanie si chyby a náprava. Náprava pyšných a bohatých býva náročná alebo skoro nemožná. Preto sa treba pripraviť na pokračovanie uťahovania opaskov, ktoré zasiahne najmä bezmocných občanov. Bohatým svetovládcom je tŕňom v oku pravá kresťanská morálka, pretože im vyčíta ich spôsob života, postavili sa otvorene proti nej jednak agentným zásahom do katolíckej cirkvi a budovaním univerzálneho svetového náboženstva a tiež zákonmi a opatreniami podporili nepriateľov kresťanstva. To je podľa historických skúseností záruka ich prehry. Je načase otvoriť oči, hľadať pravdu a postaviť sa proti vyčíňaniu bohatých a mocných argumentmi zdravého rozumu a tak pomáhať chrániť bezmocných uzdraviť nepriateľské vzťahy a budovať možnosť pre dôstojný život pre všetkých obyvateľov planéty. Nech Boh čo najskôr zastaví ozbrojený konflikt na Ukrajine a podporí vyriešenie sporu s Ruskom na prospech a obojstrannú spokojnosť všetkých občanov dobrej vôle v týchto krajinách a tiež uzdraví všetkých ľudí z nenávisti k blížnym a dá pokojnú a radostnú myseľ všetkým ľuďom na Zemi.
    Hraboš

  2. Súhlasím a pripájam sa. Doplnil by som ešte podnet na preskúmanie podozrenia zo spáchania vlastizrady členmi vlády, ohrozenia obyvateľstva zatiahnutím do vojnového konfliktu a jeho podporovaním.

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň