nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img

Veľmi zle a slabo sme sa modlili, ak nás v našom poslaní zase zlomili

Veľa sa zamýšľam nad tým, čo sa to momentálne, in illo tempore, deje u nás i vo svete a nad tou vražednosťou monoteizmu. Iste, modlárstvo a pohanstvo sú zlé a kruté, doklady o ľudských a detských obetiach sú rozšírené po celom svete. Mimochodom, prvý môj sen, ktorý si pamätám, mohol som mať 3 – 4 roky, bol o tom, že som jedným z detí, ktoré vraždili Herodesovi vojaci. Možno teda niečo je aj na slovách mnohých prorokov, že boli k niečomu povolaní priam od matkinho lona.
     Pohanstvo je teda svojím spôsobom aj smiešne, ale keď niekto verí, že existuje 200 bohov a posvätná krava, tak sa asi ťažko bude do krvi biť kvôli tomu, že niekto iný verí v 150 bohov a posvätného turula. Ako ale iní môžu brať vážne aj naše kresťanstvo, ak horlivejší protestanti veria, že ten symbolický Adam bol zatratený, pravoslávni veria, že bol svätý a my všeobecne katolícki radšej o tom už nehovoríme, aby sme sa hlúpo nezamotali? Aká môže teda byť pevná naša viera, ak nie sme schopní vážne sa zamyslieť ani nad našimi základmi a konkrétnou pravdivosťou dávnych a všeobecných ľudských túžob?
     Evidentne je doba zlomová a mnohých zlomí. Modlime sa, aby sme to neboli my. Čoraz jasnejšie totiž vidíme, ako sa verejne propaguje udavačstvo, takto oficiálne sa to neodvážili ani komunisti. Žiaľ, tieto snahy po jednotnom názore a jednej kandidátke sa prejavujú aj v Cirkvi. Už sa ani nespomína „sloboda Božích dietok“, ba o slobode sa úplne prestáva hovoriť. Dôležitá už dávnejšie nie je teda sloboda hovoriť pravdu, ale akási bezvýhradná sloboda pre iných a hocijakých…
     Predovšetkým vraj buďme progresívni a verme, že budúcnosť a zajtrajšky budú svetlé a sladké. Nepripomína vám to niečo, moji rovesníci a ešte starší? Bol som predchádzajúcu nedeľu na stavbe staronovej bratislavskej Krížovej cesty a uvedomil som si reálnu predstavu, že za pár rokov nám ju ďalší hlásatelia už naozaj krásnej budúcnosti môžu zbúrať. Pretože komunizmus aj progresivizmus pochádzajú z toho istého jedovatého koreňa a minimálne takisto špinavej maštale.
     Verme teda naďalej v pravdu svojej Cirkvi, ale hlboko sa zamýšľajme nad čudesnými snahami robiť ju inou a progresívnejšou.
     Len Kristova pravda vás vyslobodí, veritas liberabit vos. Zobuďme sa!

Vlado Gregor

- Podporte nas -
Externý Autor
Externý Autor
Externí prispievatelia.
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)