štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img

Voľby 30. septembra 2023

Už takmer 34 rokov uplynulo, od kedy sme boli zbavení komunistickej totality. Na začiatku roka sme si pripomínali 30 rokov od vzniku samostatnej SR. Viac krát sme si slobodne volili  predstaviteľov do našich štátnych zákonodarných orgánov, NR SR, aj do Európskeho parlamentu, regionálnych i miestnych samospráv.

Teraz sú pred nami voľby predčasné po 3 a pol rokoch vlády čudnej koalície strán, ako ich niektorí nazývali vládneho zlepenca, ktorý zdevastoval našu krajinu tak ako len to najviac bolo možné, šikanovala obyvateľov nezmyselnými opatreniami proti Covidu a od ústavnej väčšiny, ktorú mala na začiatku vlády dospela k neschopnosti dohodnúť sa v základných veciach až k takému rozkladu, že prezidentka musela menovať tzv. úradnícku vládu, ktorá má Slovensko riadiť do nastávajúcich volieb.

Po tejto tragicko-komickej situácií, za ktorú draho platíme, máme možnosť vo voľbách zveriť krajinu do rúk predstaviteľov, ktorí ju povedú v nasledujúcich štyroch rokoch. Aspoň takáto je prognóza. Bývalá vláda zanecháva krajinu v katastrofálnom stave, kedy nie je možné zabezpečiť pre všetkých dostatočnú zdravotnú starostlivosť, rušia sa nemocnice, oddelenia, pohotovosti, ambulancie, je nedostatok liekov, ekonomika zažíva vysokú mieru inflácie, drahotu, zle funguje verejná doprava, rušia sa pošty a iné služby pre občanov, krajina negatívne pociťuje dôsledky vojny na  Ukrajine, narastá imigrácia a v menovaní problémov, ktoré občania v každodennom živote zažívajú môžeme pokračovať.

Do tejto zložitej súčasnej situácie zasahujú média, ktoré sa snažia ovplyvňovať a manipulovať verejnú mienku a voličov, aby zverili zodpovednosť za krajinu do rúk tých, ktorí majú na zreteli seba, vlastné záujmy a záujmy rozličných vplyvných a ekonomických skupín, často ovplyvňované zo zahraničia aby presádzali ich záujmy.

Je na každom z nás aby sme krajinu zverili do rúk zodpovedných strán a predstaviteľov, ktorí majú na zreteli spoločné dobro, rozvoj, prosperitu. Aj keď v ponuke takýchto strán nie je veľa, predsa si myslím, že je treba volieb sa aktívne zúčastniť a tých, ktorí sú zárukou zdravého, tvorivého budovania Slovenska podporiť.

Ja budem voliť, ako som už viacerým povedal, tajne, slobodne a zodpovedne Budem mať na zreteli dobro Slovenska, krajiny, v ktorej žijem a chcem aj dožiť, dobro všetkých jeho obyvateľov a preto budem voliť tých, ktorí sú predovšetkým svojim životom a postojmi verní kresťanským hodnotám. Kresťanstvo vybudovalo Európu a Slováci vďaka nemu prežili v nie ľahkých obdobiach svojej minulosti a verím, že ono môže prekonať i súčasný marazmus, v ktorom sme sa z rozličných dôvodov ocitli.

Budem voliť a podporovať tých, ktorí stoja za národným princípom, majú na zreteli dobro všetkých obyvateľov Slovenska. Slováci prekonali mnoho problémov a majú čo povedať i súčasnému svetu, ako to povedal aj pápež Ján Pavol II., nemôžem podporovať snahy tých, ktorí sa usilujú zbaviť ich vlastnej národnej identity.

Budem podporovať tých, ktorí presádzajú sociálnu politiku, teda solidaritu s tými, ktorí pre svoj vek, zdravotný stav, či z iných oprávnených dôvodov nie sú schopní zabezpečiť si svoje životné potreby vlastnou prácou.

Budem voliť tých, ktorí sú zárukou toho, že budú presádzať a podporovať funkčnú rodinu, ktorá bola ustanovená pri stvorení sveta ako jediný možný model spolužitia muža a ženy otvorený príchodu nového potomstva, ktorá vytvára podmienky i pre širšie prirodzené rodinné vzťahy.

Budem voliť takých predstaviteľov, ktorí nadväzujú na prosperujúcu a úspešnú minulosť v živote nášho národa, ktorí podporujú zdravú kultúru a nadväzujú na dobré tradície, ktoré budujú človeka i spoločnosť a sú zárukou jeho rozvoja a úspešného fungovania. Budem podporovať ľudí tvorivých, iniciatívnych, ktorí sa osvedčili v rodinnom, spoločenskom živote v menších úsekoch života, ich doterajší život, angažovanosť  a práca je zárukou toho, že v nej budú pokračovať i celospoločenskej rovine.

Pozitívne som prijal vyjadrenie kňaza Mariána Kuffu, keď sa vyjadril k spoločenskej situácií a k voľbám, pri preberaní ceny Jozefa Miloslava Hurbana, ktorú mu udelil predseda NR SR Boris Kollár 1. septembra 2023a stotožnil som sa s ním. Tiež si vážim a oceňujem jeho vernosť Pravde a angažovanosť v sociálnej oblasti, ktorú s vypätím všetkých síl vykonáva pre dobro tých najbiednejších a najopustenejších a na pomoc odkázaných spoluobčanov.   

Pozývam všetkých zodpovedných spoluobčanov žijúcich na Slovensku i v zahraničí, ktorí sú toho ešte schopní, aby nepodliehali tlaku médií, sociálnych sietí, ale rozhodovali sa slobodne pre hodnoty, ktoré človeka i spoločnosť budujú a robia šťastným trvale večne. Aby nepodporovali tých, ktorí hodnoty a človeka využívajú pre nízke ciele, ba zneužívajú, ponižujú a degradujú v rozličných oblastiach, ani strany ktoré to majú vo svojich programoch pod falošným rúškom svetlej budúcnosti, akejsi čudnej progresivity. Aby nepodľahli tlaku tých, ktorí ničia životy, hodnoty, kultúru, tradície, pretože z rozkladu a podvodu sa nedá žiť trvale. Každá pravda raz vyjde na povrch a čím viac sa necháme zamotať do falošných programov a záujmov, tým viac bolestí a trápenia čaká nás i iných a teda aj spoločnosť.

Budujme si úspešnú a prosperujúcu spoločnosť, tak ako si budujeme svoje domovy, rodiny, ktoré môžu fungovať len na Pravde, Láske, Dobre, Spravodlivosti, Pokoji… a vyjadrime to podporou ľudí a zoskupení, ktorí k tomu môžu prispieť, s vedomím svojej zodpovednosti pred Bohom, ľuďmi, sebou i budúcnosťou, ktorú máme možnosť takto vytvárať, nedajme sa oklamať čudnými experimentami na pochybných základoch klamstva, nakoniec od roku 1945 sme ich zažili dostatok a poučiť nás môže aj obdobie poslednej vlády, ktorá nedokázala dovládnuť. Držím nám všetkým palce, aby sme podporili našu úspešnú budúcnosť aj vo voľbách 30. septembra 2023 a verím, že sa nám podarí v nasledujúcom volebnom období zažiť oveľa viac radosti, pokoja, tvorivej atmosféry a úspechov než to bolo v tom, ktoré sa konečne skončí.

Ľudovít Košík

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
Externý Autor
Externý Autor
Externí prispievatelia.
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)