sobota, 20 júla, 2024
spot_img

Príhovor pred parlamentnými voľbami 2023

Každé celoštátne voľby v každej malej krajine sú o miere jej neokoloniálnej zvislosti od veľmoci prevládajúcej v regióne. Netreba mať ilúzie o možnosti úplne sa vymaniť z geopolitických reálií, ale treba chápať, že čím dlhšia je reťaz, na ktorej sme uviazaní, tým je to pre nás lepšie. Takáto je pravda. Nie je zvlášť pekná, ale oslobodzuje a dáva nám šancu sa vo voľbách rozhodnúť správne.

Výsledok volieb závisí od toho, akú mieru inteligencie a pochopenia my voliči prejavíme. Ak budeme voliť múdro, môžeme si zvoliť opatrnú cestu prežitia. Ak budeme voliť hlúpo, volíme si pomalú, alebo aj rýchlejšiu cestu do národnej záhuby.

V skutočnosti nevolíme ani tak jednotlivé strany, ako skôr jeden z dvoch táborov: buď globalistický, alebo vlastenecký. Nech to hodíme ktorejkoľvek strane, alebo ak aj vôbec nejdeme voliť, tak tým pomáhame jednému či druhému táboru. Ak to urobíme nešikovne, napríklad ak volíme stranu, ktorá nemá šancu dostať sa do Národnej rady, tak náš hlas v skutočnosti ide opačnej strane.

Voľme vlastencov! A voľme s rozumom, mysliac aj na našich potomkov a nielen na bezprostredné výhody, ktoré sľubujú populisti!

Držím palce!

S pozdravom

Ivan Lehotský

Externý Autor
Externý Autor
Externí prispievatelia.
SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)