sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodPoučme sa z dejínPramene poznaniaVýročie nehanebnej popravy prvého slovenského prezidenta Mons. Dr. Jozefa Tisu!!!

Výročie nehanebnej popravy prvého slovenského prezidenta Mons. Dr. Jozefa Tisu!!!

Každoročne si mnohé bezvýznamné osobnosti, či už z radov politikov, či hysterikov a ešte stále i dosť mladých historikov, otiera svoje nehodné ústa o nášho prvého slovenského prezidenta a to mnohí tak robia len preto, lebo nepoznajú čistú a ničím a nikým nepokrivenú životnú drahú tohto – v prvom rade bezúhonného rímskokatolíckeho kňaza – a potom i politika a predsedu Hlinkovej slovenskej ľudovej strany (HSĽS).

         Pán prof. a renomovaný historik, František Vnuk, v ďalekej Austrálií, napísal krátku životopisnú črtu o našom prvom slovenskom prezidentovi. Toto tretie doplnené vydanie vyšlo práve pred rokom v r. 2019 u protinožcov v Austrálií. Kto si túto životopisnú črtu v 46. knižočke – priamo najbližšie k pravde – ešte neprečítal, tak nemôže povedať, že pozná bezúhonný a morálny kredit prvého slovenského prezidenta, Mons. Dr. Jozefa Tisu. Na necelých 50-tich stránkach sa máte možnosť dozvedieť všetko to podstatné a dôležité začo by sme si mali prvého slovenského prezidenta vážiť ako tu najjagavejšiu hviezdu a stálicu na nebi slovenských velikánov. Hodnota perly sa nikdy nestratí, by ani vtedy nie, ak by ju niekto nedopatrením alebo i naschvál, zahádzal špinou a blatom. Je to vždy len otázka času, kedy táto pošpinená perla nanovo zažiari svojou krásou a nepoškvrnenosťou v Slovenskom národe. Prajem všetkým pri čítaní tejto životopisnej črty veľa duchovného bohatstva a pozdvihnutia národného povedomia a rovnako tak i sebavedomia.

Ignác Juruš

- Podporte nás -

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie články na webe

Najčítanejšie články za týždeň