streda, 12 júna, 2024
spot_img

Príhovor k občanom Slovenska pred parlamentnými voľbami 2023

Vážení spoluobčania,

v prvom rade ďakujem Združeniu slovenskej inteligencie za jeho činnosť a taktiež aj za možnosť vyjadriť sa tu v niekoľkých riadkoch k blížiacim sa voľbám. Musíme si naplno uvedomiť, že informácie sú zbraň. Na každom kroku práve kvôli tomu čelíme masívnej cenzúre a obmedzovaniu. Vedľa rôznych trestných stíhaní a súdnych procesov za „extrémizmus“ nás bez akýchkoľvek relevantných dôvodov doslova systematicky mažú zo sociálnych sietí a z verejného priestoru všeobecne – „odzbrojujú“ nás. Neuvádzam tu žiadne prekvapivé a nové skutočnosti. Uvažujúce Slovenky a Slováci dobre vedia, že už dlhodobo sa proti slovenskej štátnosti, národnej identite a kresťanským hodnotám vedie sofistikovaná hybridná vojna a toto je jej súčasťou. Príležitosť slobodne uviesť svoje postoje, ktoré mi ZSI poskytlo, je preto pre mňa o to vzácnejšia.

Prekážkam, o ktorých som písal vyššie, dnes čelia všetci, ktorí si trúfajú verejne šíriť pronárodné a prokresťanské myšlienky. Treba mať však vždy na pamäti, že je to v prvom rade politická záležitosť. Takzvaná protiextrémistická legislatíva a rôzne protiextrémistické oddelenia v rámci bezpečnostných zložiek, ktoré sú nástrojmi práve tejto cenzúry, vznikli na základe politických rozhodnutí konkrétnych politikov. Neboli tu stále! Od obnovenia slovenskej štátnosti vznikom druhej Slovenskej republiky sa sloboda prejavu obmedzovala postupne a nie v rovnakej intenzite. Vždy to záviselo od miery protislovenskosti daných vlád a politických subjektov. Tak ako tieto totalitné inštrumenty politickým rozhodnutím vznikli, vedia aj politickým rozhodnutím zaniknúť. Potrebujeme na to „len“ politikov s dostatočnou odvahou a úctou k názorovej pluralite a vlastnému národu.

Ako mladého človeka a čerstvého otca z východného Slovenska sa ma osobne dotýkajú predovšetkým problémy v nefungujúcom zdravotníctve, infraštruktúre či školstve a už desiatky rokov zanedbávaný problém s asociálnymi komunitami. Uvedomujem si, že aj drastické zlyhávania v týchto oblastiach môžeme vyriešiť len ako slobodná spoločnosť usmerňovaná morálnym kompasom stoviek rokov starých hodnôt našich predkov v rámci suverénnej Slovenskej republiky. Toto vedomie sa pretavuje nielen do môjho dobrovoľného aktivizmu, ale aj do osobných politických preferencií. Voľby sú dôležité, ale len samotní politici Slovensko určite nezachránia. Takto to nefunguje. Zápas musí viesť každý jednotlivec vo svojom každodennom živote a vo svojom mikrookolí.  Od politikov očakávam, že odborným spôsobom povedú štát tak, aby fungoval a plnil svoje úlohy efektívne a zároveň, aby jeho vlastní občania ním neboli systematicky obmedzovaní. Každého politika musíme hodnotiť podľa skutkov, nie podľa rečí a sľubov. Na tomto mieste musím zdôrazniť, aby sme nepozerali len štyri roky späť. Musíme si spomenúť a objektívne posúdiť všetkých, ktorí už niekedy dostali svoju šancu, mandát a zodpovednosť za smerovanie Slovenska.

Naši noví politickí zástupcovia z nás musia sňať bremeno totalitných opatrení a chrániť slobodu každého jednotlivca. My, občania, Slovenky a Slováci, každý a jeden z nás v rámci svojich možností potom môžeme naplno reprezentovať, upevňovať a prehlbovať myšlienky slovenskej štátnosti, národnej identity a kresťanských hodnôt.   

 

Mgr. et Mgr. Ján Pastuszek 
Kulturblog

Externý Autor
Externý Autor
Externí prispievatelia.
SÚVISIACE ČLÁNKY

5 KOMENTÁRE

  1. Vás podporiť? Nacistov, kolaburujúcich s ukrofašistami? Zobuď sa nácek, teba, Mazureka, alebo Uhríka, ktorí podporujete projekt Trojmoria spolu s poľskou PiS a financovaním USA? Určí nie, vy pracujete pre CIA, MI-6 a ďalšie zahraničné služby, máte plno ľudí z SIS, VOS, NAKA, alebo vedúcim delegácie SR pri vstupe do NATO, Jozefom Viktorínom? Čo eso v rukáve, to tajný alebo špión!

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)