Slovenské kultúrne dedičstvo tvoria všetky duchovné a materiálne hodnoty vytvorené slovenským národom v priebehu dejín alebo majúce vzťah k Slovensku a jeho obyvateľom ako tvorcom hodnôt, ktoré od počiatku našich dejín civilizovali Európu a svet a obohacovali kultúry ľudstva svojim osobitým, jedinečným a nezastupiteľným prínosom.
Patria do neho všetky umelecké aj technické pamiatky, archívy a zbierky, národná slovesnosť a písomníctvo, spev, hudba, tanec, výtvarné diela, architektúra, urbanizmus, krajinotvorba… dokazujúce našu tvorivosť a podieľajúce sa na rozvíjaní našej kolektívnej osobnosti, rozširovaní nášho duševného obzoru, plnohodnotnom etickom aj estetickom napĺňaní zmyslu nášho života a reprezentujúce Slovákov ako národ kultúry a tvorby hodnôt.
K najvýznamnejším hodnotám nášho kultúrneho dedičstva patrí aj náš materinský ,národný a štátny jazyk SR –slovenčina a naša pôvodná vlasť- dnes štát Slovenská republika-, lebo zo všetkých národov, národností či etník sa na jej skultúrňovaní najviac podieľali Slováci a preto jej právom dali svoje národné meno –Slovensko.
Priority slovenskej kultúry
1. Zachovávať, chrániť , rozvíjať a všestranne podporovať a propagovať všetky kladné a nás aj ľudstvo obohacujúce hodnoty slovenského kultúrneho dedičstva ako erbový znak našej národnej totožnosti a ako dôkaz našej pôvodnej tvorivosti a nášho práva nazývať sa „národ kultúry“. Pasportizovať všetky slovaciká doma aj v cudzine a vydať publikáciu „Skvosty Slovenska“.
2. Obnoviť náš pôvodný, z našej mentality, charakteru a spôsobu života prirodzene vyplývajúci a našou historickou skúsenosťou overený hodnotový systém a doplniť ho o potrebné a nášmu ďalšiemu rozvoju prospešné hodnoty .
3. Vytvoriť dokument „Kultúrna politika SR“ ako strategickú a záväznú doktrínu pre štátne orgány a inštitúcie na ochranu a rozvoj hodnôt kultúry slovenskej spoločnosti, kde na prvom mieste bude podpora slovenskej kultúry.
4. Uzákoniť povinnosť predstaviteľov štátu a všetkých štátnych zamestnancov reprezentovať a presadzovať hodnotový systém slovenskej spoločnosti a zároveň brániť cudzorodým ,najmä deštrukčným vplyvom znehodnocovať našu kultúru. Túto a ďalšie povinnosti štátnych úradníkov potvrdiť nie iba sľubom, ale prísahou vernosti záujmom SR.
5. Uzákoniť v Ústave SR, že „Výchova detí a mládeže k vlastenectvu a kultúrnosti je prvoradou povinnosťou rodičov, pedagógov a štátu aj jeho orgánov a inštitúcií, vrátane verejnoprávnej RTVS.
6. Zaviesť v slovenskom školstve predmet Vlastenecká výchova , ktorého úlohou bude výchova ku kladnému vzťahu k vlastnému národu a vlasti
7. Zaviesť v slovenskom školstve predmet Národná skúsenosť s cieľom poučiť sa na skúsenostiach z vlastných dejín a neopakovať chyby z minulosti.
8. Zaviesť v slovenskom školstve predmet Ľudová múdrosť oboznamujúci žiakov s našou národnou múdrosťou a klenotmi intelektu nášho národa.
9. Vytvoriť zbierku SLOVENSKÁ BIBLIA ako súbor najvýznamnejších literárnych skvostov našej kultúry (Od Proglasu… po Rúfusa…) a najvýznamnejších slovacík so vzťahom k Slovákom a Slovensku.
10. Vytvoriť a do významných svetových knižníc ako dar poslať reprezentačnú publikáciu „Slovenské prínosy pre ľudstvo a svet“ (Slováci ,Slovensko,svet).
11. Vytvoriť národné programy „Návrat k vlastným koreňom“ a „Pramene slovenskej kultúry“ pomáhajúce posilniť a upevniť našu národnú totožnosť.
12. Pomenovať elitnú slovenskú vysokoškolskú ustanovizeň podľa jedného z najvýznamnejších intelektuálov a velikána slovenských dejín Univerzita Ľudovíta Štúra.
13. Vytvoriť v Akadémii výtvarných umení odbor Pamätníková tvorba, zameraný na výchovu odborníkov- špecialistov pre tvorbu portrétov, pamätníkov a pomníkov ako prejavom úcty a vďaky voči významným osobnostiam a udalostiam slovenských dejín.
14. Postaviť „Pamätník slovenským matkám“ ako prejav vďačnosti za ich kľúčový a nezastupiteľne významný podiel pri záchrane slovenského národa udržiavaním našej pôvodnej národnej totožnosti a zachovávaním a rozvíjaním našej výtvarnej, slovesnej a piesňovej kultúry.
15. Postaviť Pamätník slovenskej štátnosti na dnešnom Námestí slobody a premenovať ho na Námestie slovenskej štátnosti ako poctu najvýznamnejšiemu štátotvornému činu v slovenských dejinách, ktorým sa naplnil zmysel slovenských dejín.
16. Vytvoriť strategický architektonicko-urbanistický plán na zastavenie chaosu – babylonizácie hlavného mesta SR a prebudovanie Bratislavy na dôstojnú slovenskú metropolu reprezentujúcu Slovákov našimi pôvodnými hodnotami.
18. Vybudovať na Námestí slovenskej štátnosti Národný Panteón ako prejav úcty veľkým a významným osobnostiam slovenských dejín a dokončiť v Sade Janka Kráľa v Bratislave „Pamätník slovenského vysťahovalectva.“
19. Vytvoriť v areáli hradu Devín nový Národný cintorín ako jeden s tradičných zaužívaných znakov národných metropol v celom kultúrnom svete.
20. Obnoviť činnosť Ústavu pre stratégiu rozvoja slovenskej spoločnosti, vedy a technológií ako centra pre vytváranie strategických štúdií a koncepcií národnoštátneho rozvoja SR a projektovania našej perspektívnej budúcnosti a obnoviť fond na podporu pôvodnej slovenskej umeleckej tvorby „Pro Slovakia“ a distribučnú sieť predajní diel slovenskej literatúry „Hrebenda“.