štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img

Kniha Krvácajúca hranica

DOKUMENTY O UTRPENÍ SLOVÁKOV V MAĎARSKU

Združenie slovenskej inteligencie ponúka svojim čitateľom možnosť získania vzácnej knihy Krvácajúca hranica, ktorej autorom je mimoriadna osobnosť:  JUDr. Jozef M. Kirschbaum, ktorý po celý život cítil mravnú a národnú povinnosť, brániť pravdu o slovenskom národe, brániť jeho česť a brániť jeho vedúcich.

Prvé vydanie “Krvácajúcej hranice” vyšlo v roku 1940 v období 1. Slovenskej republiky, bolo však na nátlak Berlína a intervencie Budapešti spálené.  V knihe je opísaná kalvária Slovákov, ktorí boli po Viedenskej arbitráži 2.novembra 1938 násilným a často až brutálnym spôsobom vysídlení z odtrhnutého územia južného Slovenska.

Knihu môžete získať, ak podporíte činnosť Združenia slovenskej inteligencie darom 10 Eur + 4,90 Eur (za poštovné a balné) – na účet: 2601930296/8330, alebo IBAN: SK77 8330 0000 00260193 0296 s uvedením svojho mena a na e-mailovú adresu podpora@zsi.sk napíšete meno a adresu, kam knihu pošleme. Takisto nezabudnite uviesť o akú knihu máte záujem.

Bližšie informácie o knihe sú dostupné tu: https://www.zsi.sk/produkt/krvavajuca-hranica/

SÚVISIACE ČLÁNKY

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)