streda, 12 júna, 2024
spot_img

Rozmach maďarského revizionizmu.

30. 10. 2021. Napriek tomu, že menšinové maďarské strany nie sú zastúpené v NR SR, maďarský revizionizmus nespí, naopak, je mimoriadne aktívny. Najnovšie, s nehoráznou drzosťou si nárokuje rozhodovať o Matici slovenskej akýsi poslanec maďarskej národnosti za OĽaNO. Práve tento poslanec s extrémistickými iniciatívami podáva návrh zákona o Csemadoku, na základe ktorého bude toto občianske združenie prijímať pravidelný štátny príspevok! Budúci týždeň sa bude o novele rokovať v NR SR. V relácii budeme hovoriť aj o činnosti a pozadí tejto organizácie podozrivej z protištátnych aktivít.

V NR SR prednedávnom nenápadne prešli novely zákonov, ktoré posunuli o ďalší krok južné územia SR k nezávislosti. Menšinoví zástupcovia ohlásili vznik novej politickej strany – Aliancia s revizionistickým programom, najmä zrušením Benešových dekrétov a zmenou územno-správneho členenia v prospech iredentistických cieľov. Zároveň, u nás toľko vychvaľovaná politika a akčnosť maďarského premiéra Orbána zaútočili na pozemky SR.

Prečo sa žiadne štátne orgány v SR nevenuje sledovaniu revizionistickej činnosti menšinových strán a maďarskej politickej scény, prečo SR už dlhé desiatky rokov rezignuje na túto vážnu problematiku ohrozujúcu územnú celistvosť SR? V relácii budú hostia informovať o faktoch a súvislostiach menšinovo-maďarskej politiky, o ktorých sa takmer nehovorí.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
SÚVISIACE ČLÁNKY

1 KOMENTÁR

  1. Je známe, že Dzurinda sa s Bugárom v otázke nejakého revizionizmu neznášal. Táto téma visí furt, ako vietor fúka, z ktorej na ktorú stranu.
    Teraz chodí Miki na rôzne besedy v ČT aj inde. Myslím že tento poslanec Olano s madarskými aktivitami ani netuší, ako smeruje Dzurindovi vodu na mlyn. Ten to využije vo svoj prospech, a nebodaj ešte príde na scénu…

PRIDAJTE SVOJ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najčítanejšie od autora

Najčítanejšie (všetci autori)